Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziedāšanas meistarklase Sidnejā ar Intu Teterovski

Vislabākais veids, kā kļūt priecīgam

Laikraksts Latvietis Nr. 535, 2019. g. 15. febr.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ints Teterovskis. FOTO Ojārs Greste.

Ints Teterovskis ar dziedātājām. FOTO Ojārs Greste.

Ints Teterovskis ar dziedātājiem. FOTO Ojārs Greste.

Sidnejas koristiem atkal bija tā laime mācīties no Dziesmu svētku virsdiriģenta Inta Teterovska divās meistarklasēs 3. un 4. februārī. Pirmā meistarklase bija jauktajam korim ar vairāk nekā 30 dalībniekiem; otra klase bija vīru korim.

Meistarklases notika Sidnejas Latviešu namā, un tās organizēja Ilona Brūvere kopā ar Sidnejas Latviešu biedrību. Ilona ierosināja šīs meistarklases, lai radītu lielāku interesi koristiem, ar cerību atjaunot Sidnejā pastāvīgu jaukto kori, jo 2020. gadā Sidneja notiks Austrālijas Latviešu 58. Kultūras dienas, kuras Ilona vadīs.

Ints Teterovskis ir Latvijas Dziesmu svētku virsdiriģents un jauniešu kora Balsis mākslinieciskais vadītājs un diriģents. Portālā Delfi lasām: „Latvijā Ints plašāku sabiedrības uzmanību izpelnījās kā žūrijas loceklis televīzijas šovā „Koru kari“. Karjeras laikā strādājis gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī piedalījies daudzos starptautiskos konkursos, no kuriem vairākos saņēmis speciālbalvas kā labākais interprets. Tāpat arī Teterovskis organizējis ievērojamus mūzikas festivālus un koncertus Latvijā, kā piemēram, „Lielo mūzikas balvu“, starptautisko kamerkoru festivālu „Rīga dimd“ un citus.“*

Ints ir labi pazīstams Austrālijas koristiem un Sidnejā ir vadījis meistarklases arī iepriekšējos gados. Ints ir ārkārtīgi saistošs diriģents, kas ar humoru izskaidro dziedāšanas tehniku un dziesmu tekstu interpretāciju, frāzi pa frāzei, ar kādu izjūtu un dinamiku tā jādzied. Ints paskaidroja, ka no fiziskā viedokļa ķermenis ir vienkārši pumpis, kas pūš gaisu caur balss saitēm, un tā rodas skaņa. Bet dziesma nav tikai skaņas; dziesma ir jādzied muzikāli, ar prieku un emocijām, kas izsaka dziesmu vārdu dziļāko nozīmi. Esmu pats piedzīvojis citās reizēs, kā Ints var izvilkt no koristiem brīnumus. Atceros, ka 2013. gada 18. novembra sarīkojumā Sidnejā jauktais koris uzņēmās dziedāt. Bijām tikai 18 dziedātāji, un pēc vairākiem mēģinājumiem izklausījāmies pavisam plāni. Tad ieradās Ints, un pēc tikai trijiem mēģinājumiem ar viņu, mazais koris pārsteidza gan paši sevi, gan publiku!

Nesen satiku savu poļu draugu, kurai stāstīju par tikko notikušām Austrālijas Latviešu Kultūras dienām, it sevišķi par kora koncerta viesdiriģentiem un koriem no Latvijas, kuri regulāri piedalās. Viņa teica: „Es apbrīnoju latviešu sabiedrības rosīgo kultūras dzīvi; mums poļiem nav nekas tāds.“ Jā, esam ārkārtīgi priviliģēti, ka pie mums Austrālijā ir iespēja mācīties no tik izciliem Latvijas kordiriģentiem, kā Ints Teterovskis, Ivars Cinkuss, Gints Ceplenieks, Jānis Ozols, Agita Ikauniece un citiem; mums ir šī iespēja, kas pat daudziem labiem koriem Latvija nav pieejama.

Pārnācu mājās no abām meistarklasēm lēkādams ar pacilātu noskaņojumu. Tas jau zinātniski pierādīts, ka dziedot, it sevišķi kopā ar citiem, ir vislabākais veids, kā kļūt priecīgam!

Nāciet dziedāt!!

Milzīgs paldies Intam Tetrovskim par meistarklasēm. Un paldies Ilonai Brūverei par organizēšanu.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“

* https://www.delfi.lv/temas/ints-teterovskisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com