Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Atvadu vārdi

Laikraksts Latvietis Nr. 536, 2019. g. 22. febr.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Pagājušā nedēļā, 14. februārī, mūžības ceļā devās ilggadējā mūsu laikraksta Latvietis līdzstrādniece Gunta Rudzīte. Mums viņa ļoti pietrūks; mums pietrūks viņas rakstu ar objektīvo, precīzo, redzīgo un optimistisko skatījumu. Šīs nedēļas redakcijas sleja ir mūsu Atvadu vārdi Guntai.

Mīļā Gunta!

Ir grūti sagatavot atvadu vārdus. Mēs iepazināmies rakstiski pirms kādiem 11 gadiem, kad kļuvu par laikraksta Austrālijas Latvietis redaktoru. Tu aprakstīji pasākumus Adelaidē, sūtot pa pastu mums savus rakstus, kurus biji rakstījusi ar roku.

Drīz vien saņēmu satrauktu telefona zvanu no Tevis sakarā ar Tava uzvārda rakstības pielāgošanu latviešu valodas personvārdu rakstības noteikumiem. Garā sarunā mierīgi izrunājām šo jautājumu, un nācām pie kompromisa, ka Taviem rakstiem turpmāk būs paraksts „Gunta R.“

Un tā tapa Gunta R., kura arī turpināja regulāri rakstīt jaundibinātam laikrakstam Latvietis. Laika gaitā Tu pārgāji no ar roku rakstītiem ziņojumiem uz datoru un e-pastiem. Taviem rakstiem piederēja vieta laikraksta otrajā lappusē – vēl pirms redaktora ievadraksta. Tu biji Adelaides hroniste – pēc sarīkojuma, koncerta, pasākuma – raksts ienāca redakcijā jau vai nu tās pašas dienas vakarā, vai nākamajā rītā.

Līdz ar to, tautieši visā pasaulē varēja iepazīties ar notikumiem Adelaides latviešu sabiedrībā.

Bieži bija vēstules Mildiņai, bet šim vēstulēm nekad neredzējām atbildes no pašas Mildiņas.

Sadarbība laikraksta darbā pārauga par personīgo draudzību, un Tu mūs uzņēmi savās mājās, kad viesojamies Adelaidē. Ar pateicību atceros arī Tavu atbalstu Latvijas Okupācijas muzejam, starp citu organizējot manu referātu Daugavas Vanagu namā Adelaidē.

Es nestāstīšu par tām lietām, par kurām adelaidieši vēl labāk zin – arī par neskaitāmo rudzu maizes kukulīšu cepšanu, par simtiem, simtiem pīrāgu. Kur Tu visam tam ņēmi enerģiju?

Kaut arī pēdējos mēnešus zinājām, ka ziņa par Tavu aiziešanu mūžībā var mūs sasniegt jebkuru dienu, mums to ir ļoti grūti pieņemt... Tu pietrūksi adelaidiešiem, sevišķi čaklajai un rosīgajai Daugavas Vanagu Adelaides saimei, pietrūksi laikraksta Latvietis lasītājiem visā pasaulē, pietrūksi mums visiem...

Lai Tev vieglas smiltis!

Gunārs Nāgels un Ilze Nāgela

GN
2019. g. 22. febr.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com