Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ārlietu ministrs tiekas ar PBLA pārstāvjiem

Pārrunā „Diasporas likumu“ un citus jautājumus

Laikraksts Latvietis Nr. 536, 2019. g. 22. febr.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: PBLA izpilddirektors Raits Eglītis, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, PBLA valdes priekšsēdētāja Kristīne Saulīte, ārlietu ministrs E. Rinkēvičs, PBLA valdes vicepriekšsēdis, Amerikas latviešu apvienības priekšsēdētājs Pēteris Blumbergs. FOTO Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija.

PBLA_teksts

2019. gada 20. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes pārstāvjiem. Tikšanās laikā ministrs izteica pateicību PBLA pārstāvjiem par pastāvīgu atbalstu Latvijas interešu aizstāvībā, īpaši izceļot konsekventu atbalstu Latvijas drošības jautājumu risināšanā atbilstoši Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Tāpat ministrs atzinīgi novērtēja PBLA atbalstu Latvijas izglītības un kultūras projektu izstrādē un realizēšanā pasaulē.

Puses pārrunāja arī Diasporas likuma ieviešanas gaitu. Saskaņā ar likumu, Ārlietu ministrija ir kļuvusi par diasporas politikas koordinējošo iestādi, un šobrīd galvenā prioritāte ir Diasporas likumam pakārtoto tiesību aktu ieviešana. Ministrs un PBLA pārstāvji apmainījās viedokļiem par jaunveidojamās Diasporas konsultatīvās padomes darbības principiem. PBLA valdes pārstāvji informēja, ka viena no turpmākajām organizācijas prioritātēm būs atbalsts uzņēmējdarbībai, īpaši Latvijas un ASV biznesa struktūru sadarbības veicināšanā un kopīgu projektu veidošanā ar akcentu uz Latvijas reģionu iesaisti šajos projektos. Šajā kontekstā tika pārrunāta sadarbība PBLA rīkotajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma organizēšanā Valmierā šā gada novembrī, kas vērsts uz diasporas uzņēmēju iesaisti Latvijas tautsaimniecībā, kā arī šā gada maijā plānotajā ASV–Latvijas biznesa konferencē Spotlight Latvia Denverā.

Sarunā piedalījās PBLA valdes priekšsēde Kristīne Saulīte un Amerikas Latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com