Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Markusa Orčarda sapnis piepildās

Jauns latviešu futbolists Austrālijā

Laikraksts Latvietis Nr. 537, 2019. g. 27. febr.
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Markus Orčards (Markus Orchard). FOTO Publicitātes foto.

Markus Orčards (Markus Orchard). FOTO Publicitātes foto.

Dejotājs Markus Orčards (Markus Orchard) – tautas deju ansamblis „Auseklītis“. FOTO no Puķīšu ģimenes arhīva.

Mums visiem ir bijis vai vēl ir sapnis, kas varbūt kādreiz piepildīsies un īpašs gadījumos pat piepildās. Kaut sapnis nav vēl piepildījies, mēs dzīvojam cerībā, ka varbūt tomēr, varbūt piedzīvosim savu sapni.

Adelaidē Markuss Orčards (Markus Orchard) 2019. g. janvārī ir uzņemts Dienvidaustrālijas futbola komandā Adelaide City kā aizsargs. Vārds futbols šajā rakstā ir apaļā bumbu (soccer), ne Austrālijas futbols.

Markus dzimis Adelaidē 2000. gadā, un jau no mazotnes viņam mīļākā spēļu manta bija bumba. Tētis Dāvids ļoti sekoja futbolam, īpaši Anglijas komandām, un šī aizrautība arī ietekmēja Markusu. Katrā brīvā brīdi meklēja kādu, ar ko spert bumbu, neskatoties, vai tas ir istabā vai ārā. Kad es spēru bumbu ar Markusu, viņš nebija apmierināts ar mani, jo es nepratu spert taisni vai pietiekami stipri. Viņš vienmēr meklēja citu, ar ko spert bumbu, un bieži tas bija pats tētis.

Beidzot viņš sāka iet pamatskolā un tūlīt iestājās skolas futbola komandā. Tas viņu neapmierināja, un vecāki meklēja Adelaidē kādu klubu, kas jau darbojās ar tik jauniem puikām. Para Hills daļa no North East Metro Junior Association bija viena no šādām komandām. Markus apmeklēja Adelaides latviešu sestdienas pamatskolu līdz 4. klasei, bet tad futbols pārņēma viņa intereses, un viņš vairs neturpināja apmeklēt sestdienas skolu. Pusaudžu vecumā Markus dejoja tautas deju kopā Auseklītis un vēl pat šodien dejo Auseklītī, apmeklēja AZVV.

Pusaudžu vecumā viņš spēlēja Metro Stars un Modbury Jets, kā arī Black Friars skolas komandā. Markus turpināja uzlabot un attīstīt savas futbola spējas, apmeklējot Adelaides Sports Academy, kur viņš trenējās pie Michael Matricciani un vecākā menedžera Adriano Pellegrino. Šie abi treneri deva Markusam iespēju spēlēt futbolu Taizemē 2018. gada beigās, lai iegūtu pieredzi spēlēt un trenēties ārvalstīs, tā iepazīstoties ar ārvalstu komandām. Pēc atgriešanās no Taizemes Adelaidē treneris zvana Markusam, lai pārrunātu par viņa piedalīšanos Taizemē. Abi treneri paziņoja Markusam, ka viņi domā, ka Markus ir gatavs būt viens no spēlētājiem Adelaide City futbola klubā, un viņi vēlās turpināt strādāt kopā ar Markusu.

Kad Markuss saņēma šādu piedāvājumu – spēlēt un trenēties vienā no lielākajiem futbola klubiem, tūlīt pieņēma aicinājumu. Viņš ir pārliecināts, ka šāda iespēja – spēlēt šajā klubā – noteikti palīdzēs viņam attīstīt viņa futbola spējas un arī dos iespēju kļūt par vēl labāku sportistu. Kad viņam prasīja, ko šis futbola klubs varētu sagaidīt no viņa, Markus atbildēja, ka viņš spēlē savādāk savā pozīcijā kā aizsargs, vismaz citādāk nekā ierasts viņa gada gājumā. Man ļoti patīk bumbas sajūta pie manām kājām, man patīk spert, kā arī sargāt ar savu spēku, kontrolēt bumbu.

Markuss ir ļoti motivēts un centīgs jauns sportists ar stipru motivāciju uzvarēt. Viņš nevar sagaidīt iespēju pierādīt šīs īpašības nākamajās spēlēs. Zaudēt – nav izvēle. Markuss vienmēr spēlē, cik vien labi viņš spēj, un vienmēr atrod, kā varētu labāk spēlēt, kaut ar viņa komanda ir uzvarējusi.

Martā Markuss sāks studēt universitātē un mācīsies par ķermeņa kustībām un citus priekšmetus, kas saistīti ar sportu. Starplaikā viņš turpina trenēties ar savu komandu vairākas reizes nedēļā un spēlēt tā sauktajās draudzības spēlēs pret citiem futbolu klubiem Adelaidē. Tur gan var pazīt Markusu uz laukuma, jo viņš ir viens no garākajiem, tievākajiem, ar tumši sprogainiem matiem un ar lielu smaidu sejā, kas atspoguļo viņa prieku, jo var skaidri redzēt, ka viņš ir tur, kur viņa sapņi viņu ved.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com