Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atzinība korim „Atbalsis“

Piešķirts Latvijas Ministru prezidenta Pateicības raksts

Laikraksts Latvietis Nr. 542, 2019. g. 16. maijā
Marija Perejma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Marija Perejma, Valdis Tomanis, Inese Laine. FOTO Skaidrīte Aguļēviča.

Sestdienas, 6. aprīļa, siltā rudens rītā Austrālijas apvienotajam kora Atbalsis diriģentēm vadītājām Inesei Lainei un Marijai Perejmai Latvijas goda konsuls Adelaidē Valdis Tomanis pasniedza Pateicības rakstu. Latvijas Ministru prezidenta Māra Kučinska parakstītā atzinība uzsvēra latvisko tradīcijas saglabāšanu un piedalīšanos 2018. gada Dziesmu Svētkos.

Koris Atbalsis kopš dibināšanas 2007. gadā ir bijis aktīvs latviešu globālajā kultūras dzīvē. Pāri pa 100 koristu ir izkaisīti pa Austrālijas malām – no Dārvinas līdz Hobartai un no Sidnejas līdz Pertai, daži mēdzot pāri pa 3 000 km apmeklēt kopīgos mēģinājumus. Kora darbība ir samērā unikāla, bet tā iedod iespēju visiem koristiem piedalīties un uzturēt ne tikai latviešu dziesmas kultūru, bet savas ģimenes dzimtās sakņu vērtības.

Atbalsis ir piedalījies visās Austrālijas Kultūras dienās un Latvijas Dziesmu svētkos. Tas ir arī piedalījies Latvijas vienlaicīgā koncertā Ar dziesmu pa Latviju, Ed. Virza piemiņas sarīkojumā Billītēs un Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos Rīgā. Globālā sfērā Atbalsis ir piedalījies Kanādas un Amerikas Latviešu Dziesmu svētkos; 2012. gadā 12 koristi aizceļoja uz Tobago, lai pievienotos Īrijas korim ELvĒ ar diriģenti Ingūnu Grietiņu – Dārziņu kā arī Latvijas bijušām Ave Sol koristēm, piedaloties salas vēsturiskā mantojuma nedēļas koncertā un nosvinot Jāņus Hercoga Jēkaba Kurzemes līcī.

Šogad 8 koristi gatavojās jūlijā piedalīties Kanādas Dziesmu svētkos Toronto.

Marija Perejma
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com