Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Kursas“ Draudzīgais aicinājums Sietlā

„Kursas“ direktore pastāstīja par darbu „Kursā“

Laikraksts Latvietis Nr. 543, 2019. g. 23. maijā
Vija Rauda -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Indra Ekmane. FOTO Edvīns Circenis.

No kreisās: Maija Riekstiņa un Sarmīte Dāvidsone. FOTO Jānis Kalniņš.

No kreisās: Prāv. Daira Cilne un Indra Ekmane. FOTO Edvīns Circenis.

Draudzīgā aicinājuma sarīkojuma apmeklētāji. FOTO Edvīns Circenis.

Draudzīgā aicinājuma sarīkojums. FOTO Paulis Kalniņš.

Saulainā svētdienas rītā, martā, prāv. Daira Cilne dievkalpojumam bija izvēlējusies saulainus korāļus: Ar pirmiem saules stariem, kas manā logā krīt, Es gribu savu sirdi kā ziedu atdarīt, Veltas Tomas dzejas vārdi un Elzas Ķezberes: Dievs, Tev vēlē labu, raugi saule spīd, Silti debess vēji glaudot pāri slīd. Tas bija labs ievads Rietumkrasta latviešu vasaras vidusskolas Kursas Draudzīgā aicinājuma sarīkojumam.

Ieejot zālē, redzam Kursas krāsās klātus galdus ar ziliem galdautiem, dzeltenām narcisēm vāzēs un dzeltenu salveti katrai sēdvietai. Inese Graudiņa nesa apkārt lielu kurvi ar Maijas Riekstiņas ceptiem siltiem pīrāgiem. Tāpat baudījām Maijas saldā aprikozes pīrāga šķēles un citas atnestas uzkodas.

No Mineapoles bija atlidojusi Kursas direktore Dr. Indra Ekmane, lai pastāstītu par darbu Kursā. Indra iesāka ar vārdiem: „Man ir liels prieks šodien būt kopā ar jums Sietlā, pilsētā, kuru uzskatu par savējo. Bet Sietla gan nebūtu bijusi „mana“, ja pirms 15 gadiem nebūtu sevi atradusi Šeltonas mežiņā – „Kursā“, kur pirmo reizi sastapu tieši Amerikas latviešu jauniešus. Jauniešus manā vecumā, kuriem līdzīga valoda, līdzīgas pieredzes dzīvojot starp divām kultūrām.“

Turpinot, Indra stāsta, ka gadus vēlāk viņai bijis viegli iejusties Sietlas latviešu kultūras dzīvē un kļūt par sabiedrības locekli. Viņas vārdos: „Tā ir „Kursas“ dāvana, kas ilgst ne tikai četras nedēļas, vai četras vasaras, bet gan turpinās dzīves gaitā. Sabiedrība, identitāte, kultūras mantojums ir dāvanas, kuras ilgst mūžīgi. Bet „Kursa“ nevar pastāvēt mūžīgi bez pūlēm, mums jācīnās par savu vietu, atceroties, ka vienu gadu mums „Kursas“ nebija. Strādājot kopā ar latviešu sabiedrību, 2016. gadā bija jau 12 skolnieki, 2017. gadā – 18 un 2018. gadā – 25 skolnieki. Šodien, jau martā ir pieteikušies 27 skolnieki uz šīs vasaras „Kursu“, no 7. jūlija līdz 3. augustam.“

Indra uzsver, ka mums ir jācīnās par savu vietiņu pasaulē, un to mēs esam darījuši. ,,Ar jūsu atbalstu, iedvesmu, neatlaidību „Kursa“ ir un būs. Par „Kursu“ zina ne tikai Amerikā, bet arī Latvijā, un esam viena no trīs latviešu vasaras vidusskolām, ko atbalsta Latvijas Valsts Izglītības un zinātnes ministrija.“ Indra stāsta, ka viņai darbā piezvanījis Latvijas vēstnieks Amerikā Andris Teikmanis un sarunājis būt Kursā pēdējā nedēļā, arī uz 3. augusta noslēguma sarīkojumu un nākošā dienā uz bērnu vasaras nometnes Mežotnes atklāšanu. Indra vēl smejot piemetina, ka Kursas ēdamzālē vajadzēs vairāk krēslu, jo pagājušo vasaru krēsli esot pietrūkuši visiem atbraukušajiem viesiem!

Kursieši daudz iegūst šais 4 nedēļās Kursā. Keilebs (Calebs) Beideks no Oregonas, ierodoties Kursā 2016. gadā, nerunāja latviski, bet 2018. gadā iemācījās no galvas viņam doto Sprīdīša tekstu. „„Kursa“ ir tā vieta, kur jūtos kā latvietis,“ izsakās skolnieki un arī darbinieki no Latvijas. Kursa ir dāvana jauniešiem, un tas ir ne vien Kursas skolotāju nopelns, bet arī „dāvana, kuru jūs visi dodat, atbalstot „Kursu“, vai tur strādājot un ziedojot jūsu laiku. Jūs esat daļa no mūsu komandas, kura veido un stiprina Kursu un Rietumkrasta latviešu izglītības centru. Un par to, par milzīgo dāvanu, ko dodat, visiem izsaku no sirds paldies,“ Indra atkārto, bet tas nenāk viegli, jo skolas naudas sedz tikai pusi no budžeta. Indra pateicās Kursas un Centra darbiniekiem un palīgiem: Marisai Turaidai, Līsai Pružinskai, Ivetai Āvai, Valdim Atvaram, Viktoram Pūpolam, Maijai Riekstiņai, Ārijai Miķelsonei, Dairai Cilnei, Kārlim Grendzam!

Turpinot sarīkojuma gaitu, Latviešu biedrības Vašingtona štatā (LBVŠ) priekšniece Sarmīte Dāvidsone pasniedz Indrai Ekmanei aploksni – atbalstu Kursai. LBVŠ un Sietlas latviešu draudzes vārdā Sarmīte ar ziediem un naudas velti izsaka lielu paldies Maijai Riekstiņai, kura vairākus gadus vadījusi Sietlas kori Siguldas balsis, bet nu iet pelnītā pensijā. Savukārt Maija Riekstiņa pateicoties piemin, ka Kursā mācījusi mūziku, folkloru, dainas un tautas parašas jau 27 gadus un ar lielu prieku stāsta, ka bijusī kursiete, Ingrīda Birzniece ar grādu mūzikas pedagoģijā atgriežas strādāt Kursā šai vasarā.

Programmā seko 2018. gada koncertuzvedums Sprīdītis, ko Kursā uzņēma Rikijs Teteris, rediģēja Māris Bērziņš no Losandželosas un mums datora programmā rādīja Valdis Riekstiņš. Skatītāji bija priecīgi redzēt jauniešus dažādās lomās un dzirdēt Sprīdīša domu graudus, kur runātais vārds, dziesmas un raitās dejas mainījās viena pēc otras. Uzvedumu Kursā iestudēja Maija Riekstiņa, Reinis Vējiņš un Baiba Miķelsone.

Paldies Rietumkrasta Latviešu izglītības centra valdei un palīgiem par Draudzīgā aicinājuma sarīkojuma labu izdošanos un viesmīlību. Paldies Kursas valdei un palīgiem par panākumiem Kursā šos pēdējos pāris gadus.

Vēlam kursiešiem visu labāko nākotnē!

Vija Rauda
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com