Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvju cimdi ceļo!

Cimdu un zeķu izstāde aug un veidojas

Laikraksts Latvietis Nr. 546, 2019. g. 13. jūnijā
Anda Banikosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

FOTO Publicitātes foto.

No Latvijas lauku ciematiem, no pagājušā gadsimta Rīgas, no mūsdienu daiļamatnieku čaklajām rokām latvju cimdu un zeķu izstāde aug un veidojas Mīnijanas (Meeniyan) pilsētiņā, 1,5 stundu braucienā no Melburnas.

Krāšņie tautiskie adījumi tiks izstādīti Gipslandes aukstākajā, drēgnākajā gadalaikā ar nodomu, lai izstādes apmeklētājiem rodas priekšstats, kamdēļ šie darbi sākotnēji ir tapuši. Visi to nezin, ka skaistie raksti ne tik vien izgrezno latvju cimdus un zeķes, bet bez tā tiem ir visai utilitāra nozīme – raksti ir praktisks veids kā adījumus padarīt biezākus un līdz ar to siltākus.

Cimdiem un zeķēm arī liela nozīme tautas tradīcijās, vispazīstamāk pie bildināšanas un kāzām.

Izstādē būs daudz skaistu rokdarbu, kā arī būs paskaidrojumi un ieskati latviešu cimdu un zeķu vēsturē.

Izstādi rīko Latviešu Daiļamatnieku Apvienība Austrālijā, starp kuriem ir Zetta Kanta, Meeniyan Art Gallery kuratore. Viņas ideja šai izstādei radās, jo tajā pat laikā, citās Mīnijanas Galerijas telpās būs Grandpa's Mitten grāmatas atklāšana. Šī grāmatiņa ir latvju tautas teikas Vecīšu Cimdiņš tulkojums, ko ir veikusi un ilustrējusi Anda Banikos.

Esiet visi laipni aicināti uz izstādes atklāšanu plkst. 14.00, 7. jūlijā, 2019. – māksla un pīrāgi – vilinoša kombinācija Austrālijas ziemā! Ja nesanāk uz atklāšanu, variet izstādi apmeklēt ikdienas (izņemot otrdienās) no 3. jūlija līdz 29. jūlijam starp plkst. 10.00 un plkst. 16.00. Meeniyan Art Gallery, 84 Whitelaw Street, Meeniyan, Victoria.

Anda Banikos
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com