Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jaunā Lietuvas prezidenta vizīte

„Lietuva latviešiem ir brāļu un māsu zeme“

Laikraksts Latvietis Nr. 551, 2019. g. 28. jūlijā
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Latvijas prezidents Egils Levits un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda. FOTO Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

23. jūlijā darba vizītē Latvijā uzturējās jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda. Vienas dienas vizītes laikā G. Nausēda Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu E. Levitu, pārrunājot Latvijas un Lietuvas aktuālos jautājumus divpusējās attiecībās, reģionālajā sadarbībā, kā arī ES un NATO.

To, cik simboliska ir šī Lietuvas prezidenta vizīte, Valsts prezidents uzsvēra preses konferencē, sakot: „Lietuva latviešiem ir mūsu brāļu un māsu zeme. Mūs saista tuvās valodas, tradīcijas, kultūra un kopīgs liktenis Baltijas jūras krastos. Mēs izjūtam īpašu atbildību kopt un sargāt baltu mantojumu, jo esam palikušas divas vienīgās dzīvās baltu tautas.“

E. Levits apliecināja, ka Latviju un Lietuvu vieno kopīgs redzējums būtiskos reģionālos un starptautiskos jautājumos. Tāpat, pēc viņa sacītā, abas valstis saista kopīgs mērķis – veicināt Baltijas reģiona drošību, labklājību un izaugsmi: „Baltijas valstu sadarbība ir cieša, simboliska un neatsverama. Šogad aprit 30 gadi kopš mēs roku rokā stāvējām Baltijas ceļā, lai atgūtu savu valstu brīvību. Šogad Latvija kā Baltijas valstu sadarbības vadītāja strādā pie Baltijas reģiona drošības stiprināšanās, kā arī reģionālās savienojamības attīstības.“

Runājot par reģionālo drošību, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija turpinās attīstīt aizsardzības sadarbību ar Lietuvu tādās jomās kā daudznacionālā divīzijas štāba Ziemeļi attīstīšana, bruņoto spēku savietojamības stiprināšana un kopīgi gaisa un jūras novērošanas pasākumi.

Pārrunājot sadarbību citās jomās, tika atzīmēts, ka Rail Baltica projektam ir jāvirzās uz priekšu, tāpat aktīvs darbs norit pie Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijas ar kontinentālās Eiropas tīklu un reģionālās gāzes infrastruktūras un tirgus izveides.

LV prezidenta kancelejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com