Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu cimdi Gipslandes ziemā

Latviešu daiļamatnieku apvienības Austrālijā rīkotā izstāde

Laikraksts Latvietis Nr. 551, 2019. g. 28. jūlijā
Anda Banikosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Izstādes atklāšanā. FOTO Janis Banikoss (Yiannis Banikos).

Izstāde. FOTO Zetta Kanta.

Māra Baumane. FOTO Zetta Kanta.

Māra Piksone. FOTO Zetta Kanta.

Siltā un krāšņā latviešu cimdu izstāde tieši pareizā laikā ir atceļojusi uz Meeniyan miestiņu, Viktorijas Gipslandē. Patlaban tur auksti vēji dzen lietu, apkārtne drūma, pelēka. Meeniyan Art Gallery iegriežoties un ieraugot adīto cimdu un zeķu izstādi, uzreiz var sajust siltumu.

Izstādes atklāšanā ieradās daiļamatnieki tautas tērpos, skanēja kokle un tika piedāvāti pīrāgi un smalkmaizītes. Bija iespēja apmeklētājiem iejusties latvju tautas tradīcijās, pielietojot visas maņas – siltos cimdiņus pat drīkstēja taustīt, ne tik vien aiz stikla vērot. Atklāšana bija labi apmeklēta; daži, tur iegriežoties, pirmo reizi iepazinās ar latviešiem un latvju tradīcijām, citiem šī izstāde (un cepumi!) izraisīja bērnības atmiņas no citām Eiropas zemēm vai vecvecākiem.

Austrālieši ļoti apbrīnoja sīki izstrādātos rokdarbus – gan izstādītos priekšmetos, gan arī daiļamatnieku greznos tautas tērpos. Daži arī izrādīja interesi latvju rokdarbus mācīties nākamās daiļamatnieku darbnīcās un pat izteica vēlēšanos darbnīcas noturēt uz vietas Gipslandē.

Visus priecēja arī Māras Baumanes nenogurstošā kokles spēle, kas skaisti pavadīja atklāšanu. Izstādi atklājot, runāja Meeniyan Art Gallery kuratore Zetta Kanta un daiļamatniece Anda Banikos. Galerijas blakus telpā ir izstādīti Andas latvju tautas teiku ilustrācijas; īpaši Vecīša cimdiņa zīmējumi labi saskanēja ar cimdu izstādi.

Izstāde vēl turpinās līdz 29. jūlijam: Meeniyan Art Gallery, 84 Whitelaw Street, Meeniyan, Victoria. Atvērta no plkst.10.00 – 16.00 katru dienu, izņemot otrdienas.
www.meeniyanartgallery.com.au

Anda Banikosa
@LatvianArtisanAssociationAustralia
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com