Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vecīša cimdiņš atrasts Meeniyan galerijā

Laikraksts Latvietis Nr. 551, 2019. g. 28. jūlijā
Anda Banikosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ilustrāciju izstāde. FOTO Janis Banikoss (Yiannis Banikos).

Anda Banikosa ilustrāciju izstādes atklāšanā. FOTO Janis Banikoss (Yiannis Banikos).

Vēl pāris dienas ir iespēja aplūkot latvju tautas pasakas Vecīša cimdiņš ilustrācijas, Andas Banikosas izpildījumā, kas izstādītas Meeniyan Art Gallery.

Andas šī iemīļotā stāsta tulkojums un ilustrācijas ir sakopoti grāmatiņā Grandpa's Mitten, kas tika atvērta jūlija sākumā. (Red.: http://laikraksts.com/raksti/8830) Tulkojums ir angļu valodā, ilustrācijas darinātas ar akvareļu zīmuļiem.

Pirms vairākiem gadiem Anda izdeva angļu valodas tulkojumā pašas ilustrētu teiku Kurbads. Tajā laikā viņa bija iecerējusi uzreiz turpināt ar tautas teiku tulkojuma projektu, bet dzīves gaitas veda citā virzienā, un projekts bija jāatliek. Tamdēļ viņa ar prieku piekrita Meeniyan Art Gallery kuratores aicinājumam tur atvērt un izstādīt Grandpa's Mitten. Viņas atmiņā tieši tā teika bija gandrīz vai drukāšanas stadijā, kad pirms gadiem darbs bija jāpārtrauc. Anda iedomājās, ka tas viņai būs mudinājums projektu atsākt. Izrādījās, ka vēl bija krietni ko piestrādāt, pirms varēja spert drukāšanas soli, bet iznākums ir tas, ka vēl viena grāmatiņa izdota un projekts atsākts!

Izstādīti ir Grandpa's Mitten oriģināldarbi, pārdrukātas Kurbads ilustrācijas, Zalkša Līgavas zīmējumi, kas tiek gatavoti nākamai grāmatai, kā arī grāmatas – Grandpa's Mitten un Kurbads.

Izstāde vēl turpinās līdz 29. jūlijam: Meeniyan Art Gallery, 84 Whitelaw Street, Meeniyan, Victoria. Atvērta no plkst.10.00 līdz 16.00 katru dienu, izņemot otrdienas.
www.meeniyanartgallery.com.au

Anda Banikosa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com