Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


3x3 2020

Jauna iedvesma, jauns vadītājs, iemīļota vieta

Laikraksts Latvietis Nr. 553, 2019. g. 10. aug.
Dr. Uldis Ozoliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Sarkans

Artūrs Landsbergs ar ģimeni. FOTO no Artūra Landsberga personīgā arhīva.

2020. g. no 2. – 8. janvārim jau 37. reizi noritēs 3x3 saiets, Austrālijas alpos, Folskrīkā (Falls Creek).

3x3 dod iespējas pavadīt vienu latvisku nedēļu skaistā apkārtne, pavadīt laiku visdažādākās nodarbībās – referātos un pārrunās, sportojot, rokdarbos, koros un muzikālos ansambļos, visu to darot latviskā garā.

Atsevišķa programma ½x½ ir domāta pamatskolas un pirmsskolas vecuma bērniem, kuri raibā programmā sporto, dzied, veic rokdarbus un mākslu, uzstājās priekšnesumos.

Amerikas latviete Līga Ruperte iesāka 3x3 1981. gadā, kad vēl nereālas likās domas par neatkarīgu Latviju. 1983. gadā bija pirmais 3x3 Austrālijā, un jau 1990. g. par pārsteigumu 3x3 kļuva par eksporta preci no trimdas uz Latviju, kur notika pirmais 3x3 Madlienā. Tagad katru gadu 3x3 notur vairākās rietumu valstīs, un divas reizes gadā Latvijā.

Līga aprakstīja 3x3 sūtību kā „latvisko zināšanu paplašināšana, latvisko ģimeņu stiprināšana, latviskās kopības sajūtas veicināšana, un latvisko draudzību sekmēšana. Visos „3x3“ dalībnieki aktīvi piedalās, diskutē, mācās, priecājās, dzied, danco un draudzīgi viens otru uzrunā uz Tu.“

Vieta Folskrīkā ir pazīstama, jo tur notikuši vairāki 3x3 saieti, un ar savu skaistumu un citām priekšrocībām ir atkal un atkal pievilinājusi dalībniekus:

Mūsu vieta Folskrīkā ir Howmans Gap slēpošanas bāze ar visām ērtībām gan vasarai, gan ziemai;

Garantēts, ka temperatūra būs manāmi vēsāka nekā svelmes, kas bieži mājo Austrālijas pilsētās janvārī;

Skaista apkārtne dod visādas iespējas pastaigām, riteņbraukšanai, fotografēšanai un patiešam svaiga gaisa baudīšanai!

Pēdējais saiets Folskrīkā pievilka 108 apmierinātus dalībniekus.

Bet kaut vieta ir jau pazīstama, vadība šim saietam ir dota jaunam, enerģētiskam, pirms vairākiem gadiem no Latvijas ieradušamies, melburnietim Artūram Landsbergam.

Artūram ir plaši paziņas tīkli ne tikai starp vietējiem aktīviem latviešiem, bet arī ar daudziem jauniebraucējiem, kuru skaits lēnam pieaug visās Austrālijas pilsētās. Artūrs piebilst: „Kaut jauniebraucēji kādreiz turas pie sevīm, tie, kam ir jaunas ģimenes, arvien vairāk redz, ka aktīvi jāuztur latvietību sev pašiem un bērnu dēļ, un ievērojami tagad piedalās skolās un citos pasākumos. 3x3 var it sevišķi pievilkt tos, kas vēl jūtās varbūt izolēti, bet kuriem griba uzturēt latvietību ir stipra.“

3x3 ir vieta, kur viegli satiekas un iepazīstas gan vecie trimdinieki un jauniebraucēji. Artūrs jau ir ceturtais 3x3 vadītājs, kurš dzimis Latvijā, un pēdējos gados ir spēris soļus uz Austrāliju – Iveta Laine (divas reizes), Mārīte Rumpe un Jolanta Lārmane ir jau iepriekš šeit vadījušas 3x3.

Artūrs ar palīgiem tagad cītīgi strādā pie programmas, personāla sameklēšanu un viesu ielūgšanu no Latvijas.

Pēdējos gados lielu stimulu ir devis atbalsts no Latvijas Kultūras ministrijas, kura piešķir līdzekļus visiem 3x3 gan Latvijā, gan ārzemes; mūsu gadījumā, sedzot prāvās ceļanaudas viesiem no Latvijas. Šis atbalsts liek manīt, ka 3x3 ir tagad uzskatāms kā daļa no svarīga latviešu kultūras mantojuma, ko atbalsta Latvijas valdība.

Uldis Ozoliņš,
„3x3“ Austrālijā padomes priekšsēdis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com