Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


30 gadus sadevušies rokās?!

Trīs karogi Svētā gara tornī

Laikraksts Latvietis Nr. 555, 2019. g. 31. aug.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Karogu pacelšana Rīgas pils Svētā gara tornī. FOTO Aina Gailīte.

Karogu pacelšana Rīgas pils Svētā gara tornī. FOTO Aina Gailīte.

Baltijas valstu karogi virs Rīgas pils Svētā gara torņa. FOTO Aina Gailīte.

Egils Levits Rīgas pils Svētā gara tornī. FOTO Aina Gailīte.

Egils Levits Rīgas pils Svētā gara tornī. FOTO Aina Gailīte.

Valsts prezidents Egils Levits un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pie Brīvības pieminekļa Rīgā. FOTO Aina Gailīte.

No kreisās: prezidents Andis Bērziņš, prezidents Raimonds Vējonis, prezidente Vaira Vīķe-Freiberga pie Brīvības pieminekļa Rīgā. FOTO Aina Gailīte.

Karogi

23. augusta rītā dimdēja Rīgas Svētā gara torņa kāpņu pakāpieni, kas pa šiem gadiem jau vietām ir stipri padiluši. Gandrīz vai reibstot galvai, pa stāvajiem pakāpieniem kāpa augšā gan operatori ar smagām video kamerām, gan aicinātie viesi un Baltijas ceļa organizatori.

Baltijas ceļa 30 gadu atceres pasākums Rīgas pilī izvērtās ļoti sirsnīgs, tā mērķis bija pacelt triju Baltijas valstu karogus virs Svētā gara torņa. Bruņoto spēku karavīri parādes formās turēja karogus, gaidot pacelšanas brīdi. Kā viesi piedalījās Atmodas laika aktīvisti un Baltijas ceļa organizatori un Igaunijas un Lietuvas vēstniecību pārstāvji, un jaunā paaudze – no Lietuvas meitene skaistā tautastērpā, no Igaunijas puisis zilā uzvalkā un no Latvijas mazs zēns cirtainiem matiem – mūsu Daiņa Īvāna mazdēls Ēvalds.

Prezidents Egils Levits sarokojās ar viesiem. Karogu pacelšanas brīdis bija ļoti skaists, kā palēninātā filmā, visi stāvēja atgāztām galvām, un sejās nemitīgi mainījās emocijas. Bija vējš, un karogi plīvoja. Vēl kādu brīdi visi stāvēja augstu paceltām rokām, fotografējot karogus uz zilo debesu un balto mākoņu fona.

Tad uzrunas teica valsts prezidents Egils Levits, tautfrontieši Dainis Īvāns un Sandra Kalniete, kā arī visi trīs jaunās triju Baltijas valstu paaudzes pārstāvji. Tam sekoja fotografēšanās un intervijas. Viss notika mazā platībā, tāpēc – jo sirsnīgāk. Tas tiešām bija skaists pasākums – trīs karogi vējā. Pēc pāris stundām pie Brīvības pieminekļa notika oficiālā ziedu nolikšanas ceremonija. Bija daudz amatpersonu un ārvalstu vēstniecību pārstāvju, arī mūsu trīs eksprezidenti un daži tautieši no Briseles. Brīvības piemineklim abās pusēs stāvēja pa padomju laika mašīnai ar transparentiem un triju Baltijas valstu karogiem (tāda interesanta noskaņa), tie bija paredzēti kā skatuves vakara koncertam.

Mani iespaidi – vēl ilgi biju Rīgas pils pasākuma noskaņā, un, lai tādas atmiņas man paliktu par šo Baltijas ceļa 30 gadu atceres pasākumu, braucu mājās.

Ziedu nolikšanas ceremonijai pie Brīvības pieminekļa ir viens mūžīgais mīnuss – vienmēr kadrā ir Makdonalda reklāma.

Jā, un vēl, kādu brīdi pasēdēju uz sola laukuma malā; – Rīgā ir ļoti slikts gaiss, sāka kasīt kaklā; kad sapratu, kas pie vainas, braucu mājās.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com