Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu autore uz starptautiskās skatuves

ASV Nacionālajā grāmatu festivālā

Laikraksts Latvietis Nr. 556, 2019. g. 4. sept.
Latvijas vēstniecība ASV -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Gaile_1

Inga Gaile. FOTO Ilze Radziņa.

Gaile_2

Inga Gaile piedalās ASV Nacionālajā grāmatu festivālā un #iamintrovert karikatūru izstādes atklāšanā

2019. gada 31. augustā Inga Gaile, godalgota latviešu rakstniece, piedalījās 19. Ikgadējā ASV Kongresa Bibliotēkas Nacionālajā grāmatu festivālā (Library of Congress National Book Festival) ar savu jaunāko dzejoļu krājumu 30 Questions People Don't Ask: The Selected Poems by Inga Gaile.

Inga Gaile ir publicējusi vairākus dzejoļu krājumus, tai skaitā dzejoļus bērniem, noveli un teātra uzvedumus. Viņa ir saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, kā arī balvu no Dzejas dienu festivāla Latvijā, kas ir dažas no autores atzinībām. Gaile ir daļa no latviešu feminisma kustības, kā arī ir komiķe ir izveidojusi stand-up komēdijas grupu. Savos rakstu darbos, viņa nereti pievēršas stigmatizētām sabiedrības grupām, feminismam un dzimuma līdztiesības jautājumiem. Talantīgās rakstnieces dzeja ir tulkota vairākās valodās.

Gailes grāmata 30 Questions People Don't Ask: The Selected Poems of Inga Gaile balstīta uz sieviešu dažādo pieredzi, precīzāk, Baltijas valstu sieviešu pieredzi. Dzeja ietver nepārtrauktās pārmaiņas Baltijas reģionā. Inga Gaile ataino detaļas un ikdienas apstākļu zemākos punktus – viņa neraksta par fantāziju pasauli vai safabricētu skatījumu uz pasauli, bet gan par dzīvi, kā to patiesi redz viņa pati.

45 min. ilga intervija ar rakstnieci notika uz Starptautiskās skatuves Nacionālajā grāmatu festivālā. Sarunas moderatore bija Dr. Indra Ekmane, kas ir redaktora vietniece Public Radio International radio programmai The World, kā arī ir darbojusies organizācijās Mellon/American Council of Learned Societies, Foreign Policy Research Institute un Kennan Institute (The Wilson Center).

19. Ikgadējais Nacionālais grāmatu festivāls norisinājās sestdien, 31. augustā, Walter E. Washington izstāžu centrā Vašingtonā (Kolumbijas apgabalā). Pasākums ir bezmaksas.

Tās pašas dienas plkst. 18.00 divas no Ziemeļeiropas tautām – latvieši un somi – sanāca kopā, lai piedāvātu amerikāņu auditorijai karikatūru izstādi par introvertajiem latviešiem, kā arī piedāvātu nobaudīt augstas kvalitātes Ziemeļvalstu virtuves labumus. Latvijas vēstniecība atklāja ilustrāciju izstādi ar nosaukumu The Life of I* restorānā Mikko Nordic Fine Food. Pasākums bija bezmaksas, un aicināti bija visi interesenti. Organizatori piedāvāja dzērienus, un bija iespēja iegādāties klasiskus Ziemeļvalstu ēdienus. Izstāde būs apskatāma līdz 30. septembrim. Aizrautīgi lasītāji un gardēži laipni gaidīti!

* * *

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir Es esmu Latvija, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Autores Ingas Gailes dalība grāmatu festivālā, kā arī karikatūru izstāde ir daļa no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas ASV.

Latvijas vēstniecība ASVAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com