Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pasaules talka Latvijā

Izskan ar koku stādīšanas akcijām

Laikraksts Latvietis Nr. 559, 2019. g. 25. sept.
Gita Sauka -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Pasaules_talka_1

Talka Barkavā. FOTO Agris Veckalniņš.

Talka Barkavā. FOTO Agris Veckalniņš.

Sestdien, 21. septembrī, Latvijai pievienojoties akcijai World Cleanup Day (WCD), aizvadīta jau otro gadu pēc kārtas notiekošā Pasaules talka. Visa pasaule šajā dienā vāc atkritumus un sakopj apkārtējo vidi, savukārt dažādās vietās Latvijā norisinājās koku sēšanas un stādīšanas akcija Laimes koki, lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Centrālais Pasaules talkas pasākums norisinājās Kristiāna Dāvida pamatskolas teritorijā Madonas novada Barkavas pagastā.

Spītējot lietainajiem laika apstākļiem, pasākuma ietvaros tika iestādīti gan koki, gan košumkrūmi. Tāpat visi atnākušie kopā ar pamatskolas bērniem ierīkoja dabas taku, kas kalpos par āra aktīvās zonas papildinājumu bērniem, kas ikdienā mācās un dzīvo skolas teritorijā.

Agris Lungevičs, Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs: „Šodien Kristiāna Dāvida pamatskolas teritorijā paveicām svētīgu darbu, labiekārtojot teritoriju, kurā skolas audzēkņi izglītojās un dzīvo visu gadu. Stādījām kokus nākotnei, savukārt pati skola, ar savu unikālo un individuālo pieeju izglītībā, audzina bērnus par krietniem cilvēkiem, kas kļūs par svarīgu daļu mūsu valsts turpmākajai izaugsmei.“

„Tieši tas, ka jau sistemātiski vairāk nekā 10 gadu garumā Latvijā organizējam atkritumu vākšanas un labiekārtošanas talkas pavasarī, mums ir ļāvis Pasaules talkā ietvaros, iet vienu soli tālāk – stādīt kokus, atjaunojot mūsu planētas plaušas. Manuprāt, pasākuma dalībniekiem Barkavā un arī visur citur Latvijā šī lietainā sestdiena bija iespēja iziet no mājām, un izdarīt labu darbu, tostarp aizdomāties par to, ka ar dabu ir jākomunicē kā ar līdzvērtīgu, nevis ar tādu, kuru izmanto. Tā pieprasa cieņu un mīlestību, kura mums, cilvēkiem, pēdējos gadsimtos gājusi mazumā. Arī vakar visā pasaulē notiekošie jauniešu organizētie protesti pret klimata pārmaiņām jeb „Fridays for Future“ parāda to, ka arī jaunā paaudze apzinās, ka mums nav „Planētas B“, ir jābeidz nodarīt pāri planētai, uz kuras dzīvojam,“ stāsta Lielās talkas vadītāja un organizatore Vita Jaunzeme.

„Mēs, latvieši, varam būt lepni, ka šajā jomā: to kā dzīvot saskaņā ar dabu, tai nekaitējot, mēs varam daudz ko iemācīt pārējām pasaules valstīm. Mēs, līdzās abām Baltijas valstīm, esam paraugi gan attieksmē pret dabu, gan arī organizatoriskajos jautājumos, kas attiecas uz „Lielās talkas“ organizēšanu. Pēc plaši izvērstām koku sēšanas un stādīšanas aktivitātēm šīs nedēļas laikā visā valsts teritorijā, svētdien piecelsimies mežainākā jeb zaļākā Latvijā! Daudzi, esmu pārliecināta, koku sēkliņas stādīšanai ziemā „iesaldēs“, lai pavasarī varētu sagaidīt dīgstam nākamo dižkoku. Uz tikšanos Lielajā talkā pavasarī,“ V. Jaunzeme.

Organizatori aicina Lielās talkas mājaslapā talkas.lv atzīmēt vietu, kurā iestādīts vai iesēts koks, uzrakstot novēlējumu nākotnei. Līdz šim, 2019. gadā, interaktīvajā kartē atzīmēta jau 171 vieta visā Latvijā. Esiet laipni aicināti pievienoties un iepazīties ar jau pieteiktajām vietām un novēlējumiem – tiks apbalvoti paša skaistākā un progresīvāka vēlējuma autors, kurš balvā saņems Pasaules talkas krekliņu, Depo dāvanu karti EUR 10 vērtībā un grāmatu Koku slepenā dzīve.

Tiekamies Lielajā talkā jau 2020. gada pavasarī!

Gita Sauka,
„Pasaules talka 2019“ Sabiedrisko attiecību konsultanteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com