Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


4 tematiski pasākumi

Aicina muzejs un pētniecības centrs „Latvieši pasaulē“

Laikraksts Latvietis Nr. 559, 2019. g. 25. sept.
Toms Pāvils -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LaPa-muzejs

LaPa_2

Muzejs un pētniecības centrs Latvieši pasaulē aicina visus interesentus uz Rudens LaPa 4 tematiskajiem vakariem Rīgā septembrī un oktobrī! Izmantojot muzeja savākto krājuma materiālu un pieredzes stāstus, veidosim kopīgu sarunu par ēdienu, latviešu kolonijām Pleskavas guberņā un Brazīlijā, kā arī latviešu tautastērpu veidošanas tradīcijām Anglijā. Pasākumos uz sarunu aicināsim arī klātesošos, un tajā būs laipni aicināts iesaistīties ikviens tā apmeklētājs. Visos pasākumos ieeja bez maksas, taču tā apmeklētājus aicinām ierasties ar groziņiem.

20. septembrī notika pirmais tematiskais pasākums Trimdas rasols ir rozā! Šajā pasākumā runājām gan par latviskiem ēdieniem diasporā, gan arī par stāstiem, receptēm, bildēm un kulinārijas priekšmetiem, kas jau atrodas muzeja krājumā. Vakara gaitā varēja iegādāties arī atspirdzinājumus, un iespējams, arī pagaršot rozā rasolu.

Piektdien, 27. septembrī, plkst. 19.00 Kalēju ielā 57, 2. stāvā Vai Lauros latviešu daudz? Stāsts par 19. gs. dibinātu latviešu zemkopju koloniju Krievijā (starpkaru laikā – Igaunijā), tās uzplaukumu un norietu. Pasākuma vadītāja Brigita Tamuža.

Piektdien, 11. oktobrī, plkst. 19.00 Kalēju ielā 57, 1. stāvā Skudrulāči un zīdtārpiņi: interesantas fotogrāfijas no Brazīlijas latviešu dzīves cauri laikiem. Pasākuma vadītājs – Toms Pāvils.

Piektdien, 25. oktobrī, plkst. 19.00 Kalēju ielā 57, 1. stāvā Anglijas latvietis virzienā no augšas uz apakšu. Vakara gaitā tiksimies ar Ziemeļanglijā dzīvojušajām rokdarbniecēm Ilonu Uskalis un Ritu Jefimovu, ar ko kopā pētīsim Anglijas latviešu tautastērpus un rokdarbnieču rosību, tos gatavojot. Pasākuma vadītāja Arta Savdona, Latvieši pasaulē komanda.

Toms Pāvils,
Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com