Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Jaunās Gaitas“ rudens numurs JG 298

Rakstu krājums kultūrai un brīvai domai

Laikraksts Latvietis Nr. 559, 2019. g. 25. sept.
Juris Žagariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Žurnāla „Jaunā Gaita“ Nr. 298 vāks.

Rakstu krājums kultūrai un brīvai domai numurs JG298 jau nonācis abonentu rokās visā pasaulē un daudzās bibliotēkās Latvijā, kā arī Jāņa Rozes un Zvaigznes ABC grāmatveikalos, Galerijā Istaba, Apgāda Zinātne veikalā un Latvijas Okupācijas muzeja grāmatu galdā.

Dzejoļi ir no Sandras Ratnieces, Amandas Aizpurietes, Andreja Turlaja un Andra Ogriņa; ir arī Eināra Pelša no krievu valodas atdzejotas Osipa Mandelštama vārsmas. Žurnāla ievadlapā Juris Kronbergs, mēli zobos, apsveic Uldi Bērziņu viņa 75. dzimšanas dienā.

Prozas mākslu īsstāstos piedāvā Aivars Kļavis, Ilze Lāce-Verhaeghe un Evita Hofmane.

Mākslas zinātniece Baiba Magdalēna Eglīte apraksta izstādi Pasaules latviešu mākslas centrā Cēsīs, kas veltīta tēlniekam Jānim Mintikam (1944-2014). Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore Dace Lamberga zem virsraksta Edvīns Strautmanis un citi ņujorkieši Cēsu festivālā ieskatās izstādē Tuvplāns. Amerikas Latviešu mākslas apvienības prezidente Linda Treija iepazīstina ar londonietes Ilgas Leimanes savdabīgo mākslu. Skulptūru un gleznu attēli bagātina daudzas žurnāla lapaspuses un arī, protams, žurnāla vāku.

Diriģente/muzikoloģe Gunta Plostniece īpaši atzinīgi vērtē divus koncertus XV Latviešu dziesmu un deju svētkos Kanādā jūlija mēnesī: Latvijas Valsts akadēmiskā kora Latvija koncertu Māra Sirmā vadībā, un instrumentālās kamermūzikas un simfoniskā orķestra koncertu.

Trimdinieks Kārlis Skalbe mira Zviedrijā 1945. gadā. Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece Inguna Daukste-Silasproģe liecina, ka Kārļa Skalbes daudzsējuma Rakstu publicēšana no 1952. līdz 1955. gadam pierādīja latviešu nacionālās literatūras dzīvotspēju trimdā.

13. Saeimas deputāts, bijušais Latvijas Ārpolitikas institūta vadītājs Atis Lejiņš norāda uz īru tautas rīkotiem gadskārtējiem ielu karnevāliem par godu romāna Ulysses autoram Džeimsam Džoisam (James Joyce) un aicina latviešu tautu tādā pašā veidā godināt kādu mūsējo diženu, iemīļotu literātu.

Neatkarīgais žurnālists, topošais politikānis Otto Ozols (īstā vārdā Mārtiņš Barkovskis) zem virsraksta Kā Rīgā pulcējās „Aukstā kara 2.0“zaudētāji mudina lasītājus kritiski vērtēt Latvijas valdības nevērību / nevarību iepretī Krievijas valdības graujošās ietekmes vairošanos.

Grāmatu recenziju nodaļā Bārbala Simsone raksta par Oskara Vizbuļa īsprozas krājumu Pēcjēzus vecuma sviests, Gundega Zēhauza (Seehaus) par Ineses Dreimanes debijas romānu Vēstule ar pielikumu, Andrejs Grāpis par Māra Salēja dzejkrājumu Tuvošanās un Lāsma Gaitniece par Valda Rūmnieka No Raiņa līdz Čakam kā arī par Baibas Šābertes Gunārs Astra. Sirdsapziņas cietumnieks.

Nodaļā Dažos vārdos – Jaunās Gaitas redkolēģija atzīmē kopš Jāņiem tapušās grāmatas, dažus ievērojamus kultūras notikumus un apbalvojumus.

Par abonēšanas kārtību rakstiet e-vēstuli juris.zagarins@gmail.com vai apmeklējiet mājas lapu http://jaunagaita.net, kur varat arī ieskatīties Jaunās Gaitas arhīvā no 1955. gada līdz pat šodienai.

Juris ŽagariņšAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com