Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sofijas Kirsanovas koncerts

Nepalaidiet nākamo garām!

Laikraksts Latvietis Nr. 561, 2019. g. 10. okt.
Greims Andersons (Graham Anderson) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sofija Kirsanova Melburnas Latviešu ciemā 2019. gada 20. janvārī. FOTO Roberts Birze.

No kreisās: Sofija Kirsanova, Konrāds Olsēvskis (Konrad Olszewski), Jānis Laurs. FOTO no Sofijas Kirsanovas personīgā arhīva.

Kopš ierašanās Austrālijā pagājušā gada beigās, Sofija Kirsanova Melburnas latviešu auditorijai ir kļuvusi labi pazīstama ar saviem virtuozajiem vijoles priekšnesumiem. Ir bijuši solokoncerti un viesu uzstāšanās, arī piedalīšanās izrādē Kabaré de Riga pirms tās nesenās, veiksmīgās turnejas pa Latviju.

Sofija uzsāka studijas 2019. gadā Melburnas Universitātes mūzikas konservatorijā kā doktora grāda kandidāts. Viņas darba tēma ir gan pētījumi, gan izpildījums, kas balstīts tikai uz latviešu mūziku. Studiju programmas ietvaros Sofijai jāizstrādā koncertu repertuārs, kas – viņas gadījumā – veltīts latviešu komponistu darbiem.

Svētdien, 2019. gada 6. oktobrī, Sofija (kopā ar kolēģiem un draugiem) rīkoja koncertu ar nosaukumu The Sun Kept Setting (Saule turpina norietēt), kas notika Tempo Rubato, Brunsvikā. Programmas pirmajā daļā bija iekļauti 3 latviešu komponistu darbi, ko izpildīja Sofija ar pianistu Konrādu Olsēvski (Konrad Olszewski): Romualds Kalsons (1936) – Sonāte vijolei un klavierēm (1964); Jānis Ķepītis (1908-1989) – Dienvidu skices (1955) un Jānis Mediņš (1890-1966) – Skabarga (1932).

Koncerta otrajā daļā Sofijai un Konrādam pievienojās čellists Jānis Laurs, izpildot Jāņa Mediņa Klavieru Trio No.1 (1931). Jāņa un Jāzepa Mediņu kompozīcijas ir īpaši nozīmīgas mūzikas attīstībā Latvijā tās pirmajā neatkarības periodā, un Mediņu dzimtas devumu kopumā ir zīmīgs latviešu klasiskajā mūzikā. Jāzeps Mediņš tiek ieskaitīts par pirmo latviešu komponistu, kas komponējis modernai vijolei. Viņa sarakstītais vijoļkoncerts, ko slavenā latviešu vijolniece Eva Bindere (viena no Sofijas bijušajām skolotājām) raksturojusi kā ārkārtīgi virtuozu pēc tam, kad Eva pati pagājušajā mēnesī kopā ar Liepāja Simfonisko orķestri to atskaņoja Rundāles pilī, Latvijā.

Svētdienas koncertā visus skaņdarbus mūziķi izpildīja ar izcilu sniegumu. Sofijas vijoles spēle bija brīnišķīga, elpu aizraujoša. Ir prieks skatīties uz Sofiju un klausīties viņas izpildījumā.

Nākamais Sofijas koncerts kopā ar Konradu Olševski (Olszewski) pie klavierēm un Jāni Lauru – čells paredzēts sestdien, 2019. gada 19. oktobrī plkst.19 Melburnas Universitātes mūzikas konservatorijas jaunajā ēkā The Ian Potter Southbank Centre,43 Sturt Stree, Hanson Dyer Hall (3. stāvā). Ieeja bez maksas.

Programmā: A. Kalējs Tokāta vijolei solo Op.40; R. Kalsons Sonāte vijolei un klavierēm; J. Ķepītis Dienvidu skices, J. Mediņš Skabarga, J. Mediņš Klavieru trio no.1 (1931), M. Einfelde Klavieru trio no.2 (2017) – pirmatskaņojums Austrālijā.

Iesaku mūzikas cienītājiem nepalaist garām šo koncertu; Sofijai noteikti piemīt ārkārtīgs talants. Koncerta norises vieta ir tuvu sabiedriskajam transportam, un auto stāvvietas pieejamas netālu esošajā Mākslas centrā.

Greims Andersons (Graham Anderson)
Laikrakstam „Latvietis“
7.10.2019.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com