Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas Latviešu 36. Jaunatnes dienas

Rīkotāji, norise, biļetes...

Laikraksts Latvietis Nr. 561, 2019. g. 10. okt.
AL36.JD komiteja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kas ir JDS?

Jaunatnes dienas (JD) ir lielākais latviešu jaunatnes pasākums Austrālijā. Šie svētki pulcē jauniešus no visas Austrālijas, un pēdējos gados arvien vairāk piesaista arī ārvalstu viesus. Pirmās Austrālijas Latviešu Jaunatnes dienas notika 1962. gadā Melburnā. Sākuma gados JD notika katru gadu, vēlāk neregulārāk, bet kopš 2003. gada svētki notiek ik pa diviem gadiem – laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu. JD tiek rīkotas rotācijas kārtībā starp Sidneju, Melburnu un Adelaidi.

Latviešu jaunieši Austrālijā ir stingri apņēmušies saglabāt savu kultūras mantojumu un izmanto šos svētkus latviešu tradīciju saglabāšanai un stiprināšanai. Mūzika un tautas dejas tiek izceltas kā šī bagātīgā mantojuma galvenās sastāvdaļas. Šī gada svētku rīkotāji izmantos vietējos Austrālijas latviešu jaunos māksliniekus, lai izrādītu kā tradicionālus, tā jaunrades darbus. JD programmā tiks ietverti dažādi sarīkojumi, tostarp Atklāšanas ceremonija ar jauniešu kora uzstāšanos, Danču vakars vietējo mūziķu pavadījumā, Jauniešu mūzikas koncerts, Sadziedāšanās vakars, Tautas deju uzvedums (ar lietuviešu un igauņu tautas deju ansambļu līdzdalību), teātra izrāde un iepriekšējo JD rīkotāju retrospektīva izstāde. Jaunatnes dienas noslēgsies ar Jaungada sagaidīšanas balli.

Jaunatnes dienas tiek rīkotas Latviešu Jaunatnes apvienības Austrālijā (LJAA) paspārnē. AL36. JD komiteja tika izraudzīta 2018. gadā. Rīkotāji visi ir latviešu trešās paaudzes Austrālijā jaunieši. Kopš izveides 2018. gada vidū, komiteja ir mērķtiecīgi darbojusies, rīkojot arī vairākus pasākumus ne tikai, lai popularizētu svētkus un piesaistītu līdzekļus, bet varbūt vēl svarīgāk, lai dot jaunajiem rīkotājiem organizatorisku pieredzi.

Kaut JD organizētāji un mākslinieki ir jaunieši, rīkotāji cer, ka sarīkojumi pievilks visu vecumu auditoriju. Rīkotāji arī vēlas parādīt, lai nākamā paaudze ir spējīga sniegt sabiedrībai nākotnes rīkotājus, dalībniekus un atbalstītājus.

Aicinām visus braukt uz Melburnu kopā svinēt latviešu kultūras svētkus ar jauniešu piegaršu!

AL36.JD komiteja

Priekšsēde Lija Andersone, vicepriekššēdis Kalvis Švolmanis, par komunikāciju atbild Laila Grosa, Danču vakars – Maija Drēziņa, Jauniešu koncerts – Kārla Jaudzema, Sadziedāšanās – Līsa Jaunalksne, Tautas dejas – Kate Jaunalksne, Tautas deju apkūlības – Ēriks Stepaņuks un Kaspars Švolmanis, mēdijs – Lūkas Elberts, tehniskais koordinators – Andrejs Jaudzems, Viktorīna – Daina Jefimova, balle – Brita Kaleja, padomdevejs un palīgs – Ivars Štubis.

AL36.JD logo

Logo konkursā piedalījās vairāki mākslinieki, atspoguļojot savās kompozīcijās dažādas tēmas, kas saistītas ar latviešu jauniešu tradīciju piekopšanu Austrālijā un Latvijā.

Konkursu uzvarēja Antra Švarca; viņa raksta: „Mērķis 36. Jaunatnes dienu logo dizainam ir atspoguļot Latvijas bagāto kultūru un Austrālijas latviešu jaunatnes enerģiju. Jaunatnes dienās mēs lepojamies par savu izcelsmi un svinam Latvijas kultūras tradīcijas. To simbolizēju ar lepnas, drošsirdīgas tautu meitas tēlu. 36. Jaunatnes dienas notiks Melburnā, un lai to uzsvērtu, izvēlējos attēlot ikonisko Melburnas jauniešu tautas deju ansambļa „Ritenītis“ Alsungas tautas tērpu. Stilistisko iedvesmu ieguvu no vēsturiskām Latvijas afišām, kuru kombinēju ar mūsdienu estētiku. Ieliku trijdeksni dejotājas rokā, lai simboliski sasauktu tautu no tālienes šeit uz Melburnu.“

AL36.JD norise

Piektdien, 27. decembrī, plkst.18.30 Atklāšana. Pieņemšana.

Jaunatnes dienu atklāšana notiek trīs daļās, pakāpeniski caur atsevišķām telpām Latviešu namā. Svētkus ievadīs ar pieņemšanu Hugo Misiņa zālē (Mazajā zālē). Pieņemšanā ietilps izstādes atklāšana, kurā būs redzami iepriekšējie Jaunatnes dienu rīkotāji un viņu rīkoto svētku logotipi. Pēc tam, oficiālā atklāšanas ceremonija foajē telpā. Atklāšanā uzstāsies īpaši izveidots Jaunatnes dienu koris. Treškārt, lai noapaļotu atklāšanas svinības, Lielajā zālē notiks latviešu tradicionālās mūzikas un danču vakars – ikvienam par prieku! Silti gaidīsim visus jauniešu svētku atklāšanā!

Piektdien, 27. decembrī, plkst.19.00 Danču vakars.

Aicinām jūs visus uz danču vakaru Melburnas Latviešu namā, kur visi ir aicināti kārtīgi izdancoties! Vakars sāksies septiņos, pēc Atklāšanas pieņemšanas. Vakariņas ir ieskaitītas biļetes cenā, dzērienus varēs pirkt uz vietas, un būs dzīvā mūzika. Nāciet baudīt labu vakaru, dancojot vai arī vienkārši pavadot laiku kopā ar draugiem un ģimeni!

Sestdien, 28. decembrī, plkst. 16.00 Teātris.

Sestdien, 28. decembrī, plkst. 19.00 Viktorīnas vakars.

Vai esat televīzijā skatījušies Kurš vēlās kļūt par miljonāru? Vai jūs zināt, cik augsts ir Gaiziņkalns? Vai jums patīk baudīt vakarus ar draugiem? Ja atbildējāt uz vienu no šīm jautājumiem, tad aicinām jūs uz pirmo Jaunatnes dienas Viktorīna vakaru, kas notiks Melburnas Latviešu Namā. Varat sagaidīt jauku vakaru ar spēlēm, jautājumiem, ēdienu un dzērieniem! Visi ir mīļi aicināti! Paņemiet līdzi draugus un radus, lai pārbaudītu savas zināšanas.

Svētdien, 29. decembrī, plkst.16.00 Jauniešu koncerts.

Jauniešu koncertā Sudraba Mikrofons piedalīsies jau populāri mākslinieki, kā arī plaukstoši debitanti no Melburnas, Sidnejas un Adelaides. Izskanēs dažādi žanri no klasiskās mūzikas līdz jaunradei, ar muzikāliem koveriem, kā arī ar oriģinālkompozīcijām. Koncerta apmeklētāji varēs piedzīvot raibu un daudzpusīgu koncertu, kas izcels mūsu jauniešu radošo talantu.

Svētdien, 29. decembrī, plkst.19.00 Sadziedāšanās vakars.

Sadziedāšanās vakara mērķis ir, lai tauta sanāktu kopā un dziedot pavadītu jauku vakaru. Sadziedāšanās vakars notiks pēc Jauniešu koncerta. Dziedāsim kopā tautasdziesmas un citas populāras latviešu dziesmas. Šis pasākums ir piemērots visām paaudzēm. Vakariņas ir ieskaitītas cenā, un dzērieni būs pērkami pie bāra. Būs kapela, kura spēlēs mūziku, pie kuras visi varēs dziedāt līdzi. Dziesmu grāmatas būs pieejamas, un dziesmu vārdi būs arī uz lielā ekrāna. Nāciet, pavadīsim jauku vakaru. Dziedāsim!

Pirmdien, 30. decembrī, plkst.17.00 Tautas dejas koncerts.

Tēma tautas deju uzvedumam ir Dzintara ceļš, jo šogad mēs atzīmējam 30 gadu jubileju Baltijas ceļam. Vīzija šim tautas deju uzvedumam ir parādīt latviešu tautas deju attīstību no Padomju Savienības okupācijas laika līdz neatkarībai un pēc tam. Pirmajā daļā dejos tradicionālās dejas, lai atspoguļotu, kā okupācijas laikā latviešiem, lietuviešiem un igauņiem nebija brīvības horeogrāfēt un dejot jaunas dejas, kā viņi to dara šodien. Otrajā daļā dejosim modernās dejas, kuras ir bijušas horeogrāfētas kopš neatkarības atgūšanās 1991. gadā.

Pirmdien, 30. decembrī, plkst.20.00 Saviesīgais vakars – Tautas deju apkūlības.

Esat aicināti uz tautas deju apkūlībām Melburnas latviešu kafejnīcā Rīga. Nāciet, velkot savu skaistāko Havajas stila kreklu vai kleitu. Būs akustiskā mūzika, atsvaidzinoši dzērieni un gardas uzkodas. Gaidīsim visus baudīt šo relaksējošo vakaru kopā ar ģimeni un draugiem!

Otrdien, 31. decembrī, plkst.19.00 Vecgada vakara – Jaungada balle!

Aicinām visus ballēties, sadraudzēties un izbaudīt Vecgada vakaru ar jaunajiem, vecajiem un vismīļākajiem draugiem. Balle Kas dārzā notiks Latviešu namā. Vakariņas ieskaitītas biļešu cenā. Nāciet uzpucējušies visdaiļākajās kleitās un uzvalkos, un iesildīsim Jauno gadu (un gadu desmitu!) ar stilu.

>>>|||<<<

Biļetes var jau nopirkt, apmeklējot mājas lapu: https://www.jaunatnesdienas.com/tickets/

AL36. JD komitejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com