Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Annas Ziedares Vasaras Vidusskola 2020

Ar nepacietību gaida jauniešus

Laikraksts Latvietis Nr. 561, 2019. g. 10. okt.
Iveta Laine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV2015

Annas Ziedares Vasaras Vidusskola atkal ar nepacietību gaida jauniešus uz latvisku notikumu bagātu vasaru 2020. gada janvārī. Šoreiz no 2. līdz 18.janvārim.

Vēl cītīgi strādājam pie mācību programmas, lai jauniešiem būtu iespēja ne tikai apgūt zināšanas latviešu valodā, vēsturē un ģeogrāfijā, bet arī dziedāt, veidot mākslas darbus un spēlēt instrumentus. Strādājam arī pie vairākiem jauniem noteikumiem un pārskatām tos, kuri jau ir izstrādāti, jo, kā jau tas mēdz notikt gadu gaitā, daudz kas mainās, un mums kā skolai ir jāseko cītīgi visam līdzi. Lai to visu veiktu, darbā ir iesaistīts daudz palīgu. Man ir liels prieks, ka ir tik daudz latviešu, kuri ir ieinteresēti mūsu sabiedrības jaunākās paaudzes latviskajā audzināšanā.

Šogad, pateicoties Latvijas Republikas Izglītības Ministrijas atbalstam, AZVV būs atkal profesionāli skolotāji no Latvijas. Tas atvieglo manu un AZVV darbinieku darbu, jo viens no svarīgākajiem mērķiem, trīs vidusskolā pavadītu nedēļu laikā, ir iegūt jaunas zināšanas latviešu valodā, vēsturē un ģeogrāfijā. Un to noteikti, blakus mūsu pašu skolotājiem, palīdzēs sasniegt profesionāli skolotāji no Latvijas ar izcilām latviešu valodas zināšanām. Otrs svarīgs mērķis ir pilnveidot citus jauniešu talantus un spējas. Tāpēc svarīgas ir visas nodarbības, kuras tiek pasniegtas AZVV. Tajā skaitā mākslas nodarbības, sports un dziedāšana.

Vēlos mazliet pastāstīt par dziedāšanu. Šoreiz īpaši pievērsīsim uzmanību dziedāšanai, jo 2020. gadā Latvijā notiks kārtējie Skolēnu Dziesmu un Deju svētki, un Austrālijas jauniešiem tiks dota iespēja tajos piedalīties. Par to tuvāku informāciju var uzzināt, sazinoties ar Zintu Ozoliņu, kura koordinē piedalīšanos Dziesmu svētkos (epasts: zintaoz59@tpg.com.au), bet AZVV laikā dziedāšanu vadīs pazīstams diriģents Latvijā, Rīgas Doma kora skolas vadītājs Gints Ceplenieks.

Skolēniem tiks arī dota iespēja AZVV 2020. mācību gada noslēguma eksāmenu attiecīgajā latviešu valodas līmenī nokārtot, noliekot Latvijas Valsts valodas prasmes pārbaudījumu (VVPP), ko kopš 2018. gada piedāvā Latvijas Valsts izglītības satura centrs. Ja skolēni izvēlēsies veikt VVPP, beidzot mācību posmu AZVV, tad viņi tiks atbrīvoti no attiecīgās klases beigšanas eksāmena, bet skolai tas būtu jāzin jau laicīgi, jo šis ir maksas eksāmens (aptuveni $14 AUD vienam skolēnam). Lūdzu pēc iespējas ātrāk sazināties ar mani pa epastu: ­iveta_lainis@hotmail.com

Daudz ir mainījies, kopš AZVV dibināšanas laikiem. Pirmajos pastāvēšanas gados skolotāji vai viesi no Latvijas nemaz nebija iedomājami. Vidusskola varēja pastāvēt kā liela ģimene, kurā visi sapratās.

Mēs vēl joprojām saglabājam ģimenisko sajūtu, jo vēlamies, lai jaunieši jūt un viņos padziļinās mīlestība pret latviešu valodu un kultūru, lai viņi izjūt cieņu un saistību gan savā starpā, gan ar vecākiem cilvēkiem. Lai to veiktu, daudzi oficiāli noteikumi izstrādāti pēdējos gados, ir stājušies spēkā, jo šāda veida vasaras skolas citādāk nevar Austrālijā pastāvēt.

Viens piemērs ir tas, ka pēdējo gadu laikā mums skolas laikā ir oficiāli jāreģistrējas pie vietējās Ugunsdzēsības nodaļas, jo, īpaši vasaras laikā, var notikt ugunsgrēki, kuru gadījumā mums ir izstrādāti noteikumi kā rīkoties. Esam arī atbildīgi par visiem skolēniem, un tas pieprasa izstrādāt uzvedības un sadarbības, elektronikas lietošanas, nakts miera un citus noteikumus, kurus jauniešiem būs stingri jāievēro vidusskolas laikā.

Šogad īpaši strādājam pie mobilo telefonu un citas personīgās elektronikas lietošanas noteikumiem. Tie tiks stingri ierobežoti, lai vidusskolas laikā tie tiktu minimāli lietoti. Telefonus un citas personīgās elektroniskās ierīces varēs lietot tikai brīvajā laikā. Tās lietot arī nebūs atļauts naktsmiera laikā. Mūsu mērķis ir koncentrēties uz latviešu valodas runas attīstību, un kas gan varētu būt vērtīgāks, kā sarunas draugu starpā!

Arī pieteikšanās uz AZVV ir jāveic laicīgi, lai varam rēķināties ar skolēnu skaitu.

Lūdzam arī interesentus audzinātājus izteikt interesi pēc iespējas ātrāk. Audzinātāju pieteikšanās tiks slēgta 11. decembrī, jo, kā jau zinām, audzinātāja loma ir īpaši svarīga, un mums kā skolai, ir jāuzmana, lai audzinātājiem būtu ne tikai labas latviešu valodas zināšanas, jo viņi ir piemērs visai skolēnu saimei, bet būtu pietiekoši laiks iepazīt paredzēto programmu, audzinātāja uzdevumus un papildinātos skolas noteikumus.

Skolēni varēs pieteikties līdz 15. decembrim.

Es ceru, ka nākamā AZVV jauniešiem, skolotājiem un visiem palīgiem nesīs daudz jaunu draudzību, zināšanu, prieka un gandarījuma. Visi skolēni, kuri spēlē kādu instrumentu, lūdzu ņemiet to līdzi!

Ja ir kādi jautājumi, lūdzu rakstiet uz epastu: Iveta_lainis@hotmail.com.

Uz tikšanos!

Iveta Laine
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com