Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA valdes rezolūcijas

Valdes sēdē Rīgā

Laikraksts Latvietis Nr. 562, 2019. g. 16. okt.
PBLA -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) valde, tiekoties Rīgā, no 2019. gada 2. līdz 4. oktobrim:

 1. Pateicas Latvijas Republikas Valsts prezidentam Egilam Levitam, Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, aizsardzības ministram Artim Pabrikam, kultūras ministram Naurim Puntulim, izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, Ārlietu ministrijas parlamentārajai sekretārei Zandai Kalniņai-Lukašēvicai par sveicieniem PBLA gadskārtējās valdes sēdes atklāšanā;
 2. Pateicas prāv. emeritus Dr. Jurim Cālītim par uzrunu un lūgšanu valdes sēdes svinīgajā atklāšanas ceremonijā;
 3. Pateicas Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, Latvijas Valsts Simtgades birojam, Cēsu pilsētas domei un LV portālam par atbalstu un sadarbību Pasaules latviešu kultūras konferences organizēšanā un norisē.
 4. Pateicas LaPa muzejam par nesavtīgo darbu latviešu bēgļu gaitu un trimdas vēstures saglabāšanā un popularizēšanā.

PBLA valde pieņem šādas rezolūcijas:

 • Ņemot vērā faktu, ka 2025. gadā Latvijai ir iespēja tikt ievēlētai par ANO Drošības padomes nepastāvīgo dalībvalsti, PBLA aicina diasporas organizācijas sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju laikus uzsākt informācijas darbu un aktīvu kampaņu savās mītnes zemēs, lai iegūtu nepieciešamās 129 balsis šī svarīgā ārpolitiskā mērķa sasniegšanai.
 • PBLA aicina diasporas organizācijas pateikties savu mītņu zemju politikas veidotājiem par līdzšinējo atbalstu Baltijas valstu drošībai un lūdz sabiedroto valstis atbalstīt un stiprināt NATO spēku klātbūtni Latvijā un reģionā.
 • PBLA apņemas sekot līdzi Latvijas informatīvās telpas izaicinājumiem un dažādām dezinformācijas aktivitātēm nacionālajā un starptautiskajā telpā un lūdz Aizsardzības un Ārlietu ministrijas sniegt atbalstu diasporas organizācijām, atspēkojot dezinformāciju mītnes zemēs un popularizējot Latvijas vērtības.
 • Ņemot vērā attālumu, laika joslas un brīvprātīgā darba spēka kapacitāti, PBLA lūdz sadarbības partneriem Latvijas valdībā konkursus, kuros aicinātas piedalīties diasporas organizācijas un kopienas, izsludināt vismaz divus mēnešus iepriekš.
 • Sadarbībā ar Latvijas Izglītības un zinātnes ministriju popularizēt un attīstīt iespēju plašākam diasporas bērnu un jauniešu lokam iesaistīties Latviešu Valodas aģentūras veidotajā tālmācības programmā ClassFlow.
 • PBLA aicina Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju, Valsts Izglītības un satura centru un Latviešu valodas aģentūru izstrādāt diasporas situācijai atbilstošākus kritērijus diasporas latviešu skolu un audzēkņu zināšanu vērtēšanai.
 • PBLA atkārtoti vērš Latvijas Republikas Saeimas un Ministru kabineta uzmanību uz jautājumu par dubultpilsonības saglabāšanu nelielai daļai Krievijā dzīvojošo latviešu, kas, būdami nepilngadīgi, kļuva par Latvijas Republikas pilsoņiem laika periodā no 1992. līdz 1995. gadam, kā arī norāda uz jautājumu par dubultpilsonības pieļaušanu ar atsevišķām valstīm. ■


Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com