Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


2019 NYBFF – Ņujorkas Baltijas filmu festivāls

Tēma – „Baltijas ceļš – kas mēs esam tagad 30 gadus vēlāk“

Laikraksts Latvietis Nr. 562, 2019. g. 16. okt.
Daris Dēliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
NYBFF

NYBFF notiks atkal šogad, 2019. gadā no 7. līdz 10. novembrim, labi pazīstamā Skandināvu centrā (Scandinavia House). Festivāls ir kop sadarbības projekts starp trim Baltijas valstu konsulātiem, nacionālo kino centriem, un Skandināvu centrs (SC). Tam finansiāls atbalsts no visām trim valstīm un no SC.

Šogad festivālā izrādīs 21 filmu – 13 pilnmetrāžu filmas un 8 īsfilmas. To skaitā ir 5 Ziemeļamerikas pirmizrādes, 7 Ņujorkas pirmizrādes un viena ASV pirmizrāde.

Festivāla piedalīsies vairāki filmu režisori un producenti, to skaitā Laila Pakalniņa no Latvijas, kopā ar NKC vadītāju Ditu Rietumu.

Festivāla inscenētājs un direktors Daris Dēliņš atzīmē: „Esam šogad atkal laimīgi, ka mums ir interesanta programma, kas atspoguļo Baltijas valsts talantus starptautiskā kino pasaulē. Katram skatītāju zālē būs ko baudīt,“

Šogad, atskatoties un Baltijas ceļa 30 gada jubileju, festivāla programmas vadītāja Jūle Rozīte izvēlējas tēmu Baltijas ceļš – kas mēs esam tagad 30 gadus vēlāk. Pēc turēšanās roku rokā 1989. gadā, pēc brīvības atgūšanas, ko esam piedzīvojuši, kas mums kopējs, kādi esam šodien.

Festivāla atklāšana ir ceturtdien, 7. novembrī, plkst. 18.30, kad pēc Lietuvas filmas Motherland (2019) (Dzimtene) pirmizrādes sekos VIP pieņemšana.

Piektdien, 8. novembrī, plkst. 17.00, izrādīs Askolda Saulīša dokumentālo filmu Baltijas brīvības ceļš (2014), kurai sekos paneļu diskusija ar tiem, kas bija klāt šai vēsturiskajā momentā.

Tiem, kam patīk animācijas filmas, būs prieks noskatīties Edmunda Jansona filmu Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi (2019), ko izrādīs svētdien, 10. novembrī, plkst. 15.00. Gaidām pilnu zāli ar bērniem!

Lailas Pakalniņas jaunāka filma Karote (2019) – sestdien, 9. novembrī, plkst. 20.15, dod visiem padomāt par to lielo darbu, enerģiju un resursiem, ko izlieto, ražojot ikdienas plastikas karoti, kas mums momentā nepieciešama, bet drīz vien atrodas atkritumu kastē!

Madara Dišlere ar Paradīze 89 (2018) sestdien, plkst. 13.00, dos ieskatu uz 1989. gada vasaru no bērnu un jauniešu perspektīva, kas baudīja skaisto brīvlaiku, kamēr paralēli pieaugušie spēra pirmos soļus neatkarības atgūšanai, un nevienam nebija skaidrs, kā tas viss beigsies.

Par filmu festivālu var vairāk lasīt mājaslapā: www.balticfilmfestival.com

Tur var arī iegādāties biļetes. Festivālu caurlaides pircējiem ir iespēja piedalīties festivāla atklāšanas pirmizrādē un pieņemšanā. Iesakām iegādāties biļetes laicīgi, lai jums vietas zālē garantētas.

Gaidīsim jūs Skandināvu centrā 7. – 10. novembrī!

Scandinavia House, 58 Park Avenue, NY 10016.

Daris Dēliņš,
LR goda konsuls Ņujorkā, 2019 NYBFF direktorsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com