Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Māra Branča skatījums

Ar lepnumu ierasties ciemos

Laikraksts Latvietis Nr. 563, 2019. g. 24. okt.
Māris Brancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Aleksandrs Djačenko un Mārīte Leimane un Anda Buškevica. FOTO Māris Brancis.

Izstādes dalībnieki un izstādes rīkotāji. FOTO Māris Brancis.

Annas Kaltiginas gleznas un Petra Derkins. FOTO Māris Brancis.

Ilizane Grīnberga un Inita Vilks. FOTO Māris Brancis.

Ķelme ir rajona centrs Lietuvā, kas atrodas kilometrus 40 aiz Šauļiem, tātad, tikai drusku vairāk nekā 120 km no Jelgavas, un kas ietilpst Šauļu apriņķī. Pati pilsēta ir jauna – savu statusu ieguvusi tikai 1947. gadā.

Par šīs pilsētas eksistenci iespējams zina retais, bet savulaik mūs turp aizveda Šauļu Mākslas skolas direktore un Jelgavas šamota simpoziju vairākkārtēja dalībniece, keramiķe Irēna Šļuželiene, lai parādītu, kāda šajā pilsētā ir lieliska galerija. Tā patiesi ir izcila – divos stāvos, ar dabīgo apgaismojumu, teicami aprīkota. Tādu Latvijā neatrast! Joza Ļaudanska mākslas galerija atrodas Ķelmes Kultūras centra paspārnē. Starp citu, pašvaldības pārziņā ir neliels, taču profesionālais teātris – Ķelmes Mazais teātris ar deviņiem aktieriem. Nav še lieki minēt, ka Ķelmē, kā liecina viszinošā Vikipēdija, uz pagājušo gadu bija vien 1006 iedzīvotāju, gandrīz divas reizes mazāka par Bēni. Vai Bēnē ir profesionālais teātris? Un Jelgavā? Vai par to mūsu pilsētas vadībai nevajadzētu aizdomāties?

Tātad, pagājušajā gadā paciemojušies šajā nelielajā Lietuvas pilsētā, bijām norunājuši, ka turp dosies Jelgavas Mākslinieku biedrība un rādīs savu bagātību. Tagad tas ir noticis – 27. septembrī šī izstāde durvis vēra vaļā. Tai savus darbus devuši gleznotāji Anda Buškevica, Anna Kaltigina, Dita Veģe, Lolita Zikmane, Inita Vilks un citi. Ar akrila gleznām šoreiz sevi piesaka Kate Seržāne un Ilona Drīliņa. Kā vienmēr, sevi no labākās puses parāda akvarelists Uldis Roga. Krāšņi ir pārstāvēta keramika: Aleksandrs un Mārīte Djačenko bez agrāka laika darbiem vēlējušies parādīt pašus jaunākos, arīdzan Ilze Emse-Grīnberga sadomājusi aizvest jaunāko veikumu. Savukārt Ivanda Spulle-Meiere izlēmusi parādīt lietuviešiem gan savus lieliskos keramikas darbus, gan romantikas piestrāvotos zīmējumus. Ar trim izciliem grāmatu iesējumiem izstādē piedalās Ilizane Grīnberga, ar vitrāžām Asnate Zutere. Esam aizveduši arī tekstilijas – gan Mārītes Leimanes tonāli izmeklētos darbus, gan Vitas Makras nelielās austās miniatūras. Tāpat neizpaliek fotogrāfija, ko pārstāv Dzintra Žvagiņa. Petra Derkins iepriecina ar savām smalki izstrādātajām, rūpīgi izpildītajām kolāžām. Jelgavnieki var būt lepni, ka mums ir tik augsti profesionāla tēlniece kā Nellija Skujeniece, kura šajā Lietuvas pilsētā rāda gan portretu, gan plašu medaļu klāstu.

Latvietis ir lepns, tādēļ viņš, dodamies viesos, velk vislabākās drēbes, uzvedas vispiedienīgāk, lai parādītu, cik lieliski esam. Mēs šādam ieskatam sekojām un rādām, ko vien labu esam paveikuši.

Māris Brancis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com