Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzimšanas dienas ceļojums (2)

Džūdija Darvinā

Laikraksts Latvietis Nr. 564, 2019. g. 31. okt.
Kristaps Zariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Džūdija un aizmugurē regbijs ekrānā. FOTO Suzanna Zariņa.

Pirmais turpinājums. Sākums LL563.

Ceļamies tikai, kad saulīte jau labu laiku debesīs. Aizgulējāmies. Bijām noguruši pēc garā lidojuma un ierašanās agri no rīta Darvinā. Nebūt taču godīgi uzvelt šampānietim kā miega zāļu vainu pie aizgulēšanos!

Gaiss ir silts un sutīgs. Pie sienas dzīvsudraba stabiņš stiepjas uz 30C, bet TV meteorologs sola 35C! Pārrunājam, vai ieslēgt, vai ne, gaisu dzesētāju. Vispatīkamāk būtu atstāt balkonu durvis atvērtas, jo tad neierobežotu jauko skatu uz baseiniem un ostu. Un tā arī paliek. Tomēr izejot, aizveram visas durvis un ieslēdzam dzesētāju!

Pagrabā, tieši blakus liftu durvīm, gaida mūsu rati – BERTI pēc reģistrācijas plāksnes, ziemeļu balts Toyota Korolis. Labi pazīstama marka, ērts diezgan trim braucējiem un benzīna taupītājs. No dzīvokļa paņemtā pilsētas kartiņa rāda, kur atrodas Vulīz (Red.:Woolworth) un dodamies iepirkt nepieciešamos brokastu un uzkodu produktus, vīnus un alutiņu. Galvenos ēdienus nolēmām baudīt restorānos. Būs mazāk trauku mazgāšanas! Es dodos arī sameklēt tūristu biroju, lai savāktu brošūras izbraukumiem, bet meitas iet pastaigāties par veikaliem, aplūkot vietējās preces, bet, cerams, uz nepirkšanu. Tomēr viņas nevar neiepirkt obligātos T krekliņus, bet es savācu veselu kaudzi brošūru par brīvu.

Atpakaļ dzīvoklī patīkami vēsi. Kamēr Suzanna un Džūdija izpako preces un sagatavo uzkodas, es ķeros pie tūristu brošūrām. Būs daudz ko redzēt un darīt Darvinā un apkārtnē.

Sēdot uz balkona, jūtam dienas siltumu, un kad uzkodas noēstas, dodamies uz brīvdabas baseinu. Ūdens silts, bet tomēr patīkams un atsvaidzinošs. Kamēr meitas plunčājas seklumā, es dodos brīvā stilā pāri baseinam un atpakaļ pāris reizes. Nolemju, ka tas būs mans dienišķais vingrinājums, varbūt pat pirms brokastīm!

Uz vakarpusi dodamies uz Mitčela (Mitchel) ielu Darvinas centrā, kur atrodas daudz un dažādi restorāni un bāri. Džūdija vēlās tur noskatīties, kā Austrālijas regbija līgas komanda sacenšas ar Anglijas izlasi pasaules kausa spēlē.

Tā ka saulīte karājās debesīs krietni vēlu katru dienu, pa ceļam vēl laiks apskatīt dažas tūristu brošūrā ieteiktās Darvinas atrakcijas.

Apskatam Kristus katedrāli celtu 1902. g., kas izpostīta, kad Darvina cieta no ciklona Trēsī vējiem, bet pārbūvēta 1975. g., inkorporējot drupas no oriģinālās katedrāles. Turpat arī redzam Braunu teātri, celtu ar skaistiem bruģakmeņiem 1880. g. kā kalnrūpniecības birža, bet šodien darbojas kā teātru telpa. Pēc pāris dienām būsim atpakaļ teātrī noskatīties lugu Pašnāvībā B bemolā. Pāri ielai atrodas vecās pilsētas nama drupas, arī atliekas no ciklona Trēsī, un netālu parkā ar skatu uz jūru gubernatora māja. Vēl pa ceļam staigājam garam Ziemeļu teritorijas Parlamenta namam un teritorijas bibliotēkai.

Mitčela ielā, kaut gan daudz ēšanas iespēju un bāru, grūti atrast sēdvietas, kur varētu noskatīties regbija cīņu. Izrādās, ka lielāko daļu tūristi domāja tāpat kā mēs. Beidzot atrodam vietu ar pieņemamu skatu uz ekrānu, un kur Džūdija varēs arī uzkūpināt dūmus. Varēsim turpat arī paēst vakariņas bez dūmiem, restorāna nodaļā. Iepazīstamies ar kaimiņiem, skatītājiem, un pārrunājot, ko katrs esot jau redzējis Darvinā un ko vēl plāno apskatīt. Laiks un regbijs aizskrien nemanāmi. Tomēr kabatā tagad daudz idejas izbraukumiem, un varam lepoties ar ozīšu uzvaru!

Laiks jau vēls un dodamies mājup. Rīt apmeklēsim Darvinas kara muzeju.

Kristaps Zariņš
Laikrakstam „Latvietis“

Turpmāk vēlAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com