Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Nu tik būs, un uz priekšu!

Tuvojas Austrālijas Latviešu Kultūras dienas Sidnejā

Laikraksts Latvietis Nr. 573, 2019. g. 26. dec.
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gints Ceplenieks (no kreisās) ar Melburnas koristiem. FOTO Anita Andersone.

Gints Ceplenieks mēģinājumā Adelaidē. FOTO Rūdis Dancis.

Sidnejas Latviešu biedrības jauktais koris, „Vēja meitas“ un viesdiriģents Gints Ceplenieks (pēdējā rindā no labās). FOTO Edgars Greste.

Viens no Latvijas koru virsdiriģentiem, Gints Ceplenieks, ielidoja Sidnejā ļoti agri no rīta 13. novembrī, un ar to sākās gatavošanās nākamajām Austrālijas Latviešu Kultūras dienām Sidnejā – 2020. gadā. Gints atbrauca, lai strādātu ar latviešu koriem un viņu diriģentiem Sidnejā, Melburnā un Adelaidē. Viņa bija divi uzdevumi: sadarboties ar SLB jaukto kori, lai sagatavotos Valsts svētku koncertam, kā arī lai iedvesmotu un apmācītu Austrālijas latviešu koru dziedātājus gatavībā uz KD.

Par to, ka iedvesmoja koristus, nav šaubu. To jau varēja redzēt no koristu sejām un viņu radošajā enerģijā. Ka iemācījās jaunus gājienus un baudīja diriģenta pieeju, varēja dzirdēt Sidnejas kora koncertā un citu koru mēģinājumos, kur parādījās jaunas saprašanas, jaunas harmonijas, jaunas dziesmu interpretācijās.

Bet kāpēc tad mums noder tas, ka virsdiriģenti brauc te strādāt ar koriem? Nu, uz to ir vairākas atbildes. Tas atdarina to procesu, kas ir pierasta Latvijā. Rīgā es dziedu korī Gaismaspils, un mums ir foršs, izglītots diriģents. Bet mēs regulāri sanākam kopā ar citiem tā rajona koriem, ar mūsu virsdiriģentu, mācīties, piedalīties skatēs un sniegt koncertus. Cik jauki, ka mums ir līdzīgas iespējas šeit!

Tagad modē ir runāt par mūžizglītību, un Latvijas iestādes un organizācijas piedāvā visādus kursus, bet kā latvieši sen ir teikuši: mūžu dzīvo, mūžu mācies. Virsdiriģentu viesošanās un koristu apmācība ir tieši tas. Jā, mums ir izglītoti un apņēmīgi diriģenti, bet vienmēr ir ko mācīties – koristiem un diriģentiem. Un tas ceļš uz jaunu prasmju iegūšanu nav vienvirziena. Virsdiriģenti arī iegūst jaunas saprašanas un prasmes.

Un gatavojoties uz Kultūras dienu Kopkora koncertu ir vēl viens svarīgs iemesls, kāpēc der, ka visiem koristiem ir iespēja kopīgi, ar sava kora dziesmoto skaņu biedriem, pastrādāt ar virsdiriģentu – kopēja balss. Labi atceros, ka reiz bija virsdiriģents atbraucis pastrādāt ar kori. Ne visi koristi bija uz mēģinājumiem, bet atnāca gan dziedāt koncertā – un nojauca to, ko pārējie bija panākuši!

Tātad, gatavosimies Kultūras dienām un baudīsim iespējas kopīgi gatavoties izcilam koncertam, kur viesu koriem no Latvijas un Austrālijas koriem ir bijušas vienlīdzīgas iespējas sagatavoties.

Un šīs iespējas turpināsies. Jau februārī – 2020. gadā – būs ne tikai virsdiriģents Ints Teterovskis, bet arī viņa koris BALSIS, un mēs kopīgi, BALSIS un Austrālijas latviešu koristi, ieskandināsim Kultūras dienas Sidnejā, Melburnā un Adelaidē, bet par to nākamajā rakstā. Tātad, ja nesanāca šoreiz iestāties korī un sākt mācīties KD kora programmu, ir vēl iespēja to darīt, tieši kā tie dziedātāji, kas iestājas Sidnejas korī pēc Valsts svētku koncerta! Jo kā dainās ir rakstīts:

Vai es viena piedziedāšu
Pilnu tautu istabiņu?

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com