Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LAAJ, Latvijas viesi...

...un ieguvumi latviešiem Austrālijā

Laikraksts Latvietis Nr. 577, 2020. g. 18. janv.
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

Latviešiem Austrālijā ir vairākas iespējas satikties ar māksliniekiem, runas vīriem un sievām, sportistiem, biznesa uzņēmējiem, profesoriem un skolotājiem no Latvijas. To visu var darīt, neatstājot Austrālijas kontinentu. Par to būtu jāpasakās LAAJ, jo ne jau visi var sapakot savu koferīti un doties uz Latviju, kad vēlme uznāk.

Ar LAAJ un Ārlietu Ministrijas palīdzību bija iespējams latviešiem Austrālijā uzlabot savas zināšanas par pīrāgu un smalkmaizīšu gatavošanu. Pīrāgi un cepumi tika gatavoti meistarklasēs, ko pasniedza spējīgas Mārtiņa beķerijas konditorejas pavāres. Bet ko, ja Tev tas neinteresē? Ja jau pats esi izcils pīrāgu meistars?

Nu tad bija iespēja noklausīties Dagmāras Beitneres-La Gallas apsvērto un plašo skatījumu par Latvijas attīstības jautājumiem viņas runā Valsts svētkos.

Profesores Baibas Martinsones viesošanās Austrālijā deva līdzīgu iespēju, šoreiz iepazīties ar to, kā divvalodība veicina bērnu izaugsmi un pārrunāt daudz citus jautājumus. Divas izglītotas un kritiski domājušas sievietes, kuras dalījās ar savām zināšanām un piedzīvojumiem.

Bet kas tad vēl latviešiem interesē? Nu mūzika un dziedāšana! Šai jomā arī turpinās saites ar Latvijas māksliniekiem.

Novembrī ieradās Gints Ceplenieks, kas pašlaik arī ir Austrālijā Annas Ziedares Vasaras vidusskolā, kur apmāca kori. Sidnejas, Melburnas, Adelaides koristi dabūja burvīgo iespēju pamācīties pie Latvijas Dziesmu svētku virsdiriģenta.

Ir jau saprotams, ka citi ārzemju viesi arī piedalās sarīkojumos tikai vienā pilsētā, bet tā jau ir tieši LAAJ vērtība: LAAJ palīdz ar viesu sarīkojumiem, kuri plaši tiek organizēti latviešu centros visā Austrālijā!

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com