Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LAAJ pirmā 2020. gada sēde

Pārmaiņas LAAJ izglītības nozarē

Laikraksts Latvietis Nr. 582, 2020. g. 17. febr.
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

LAAJ sēdē tiek pārrunātas daudz lietas, un, kā parasti, ir jau lietas, kas labāk paliek prātā. Ir tādas sausākas lietas, kas tiek pārrunātas, bet tad arī ir tādas, kas skar mūsu ikdienu.

Viena tāda, ka mums ir pārmaiņas LAAJ izglītības nozares vadībā. Ļena Rumpe ir cieši izsekojusi, kritiski izvērtējusi un paziņojusi mums dažādas maiņas ar izglītību te un Latvijā. Daudz ko izsekot! To darbu tagad ir uzņēmusies Iveta Leitase.

Tad vēl bija saruna par to, kā atbalstīt jauniešu izglītību, piemēram, caur Sveika, Latvija! Tā ir programma, kas dod mūsu jauniešiem iespēju apciemot Latviju ar citiem vienaudžiem. Programma ir organizēta tādā veidā, ka jaunieši apceļo dažāda vietas Latvijā, ikdienā lieto latviešu valodu un iepazīstas tuvāk ar Latvijas kultūru, vēsturi un ikdienas dzīvi. Bet šī programma ir ļoti prasīga finansiālā ziņā.

Jau vairākus gadus mūsu jaunieši Austrālijā ir piedalījušies šai programma, kas tika izveidota Amerikā, un ir bijuši finansiāli atbalstīta, lai spētu tajā piedalīties. Šogad LAAJ nespēs to darīt tā kā citus gadus. Izaicinājums ir kā saimniekot ar to naudu, kas ienāk LAAJ bankas kontā? Pēdējā gadā Ziedojumu vākšanas akcija nesasniedza mērķi, un šī akcija ir lielākais ienākumu avots. Kā saimniekot ar ierobežotu budžetu?

Jādomā par to, kā vislabāk atbalstīt jauniešu izglītību. Kā vienmēr, $10K atbalsts tika sniegts AZVV, kas ir ieņēmusi mīļu vietu daudzu jauniešu sirdīs, un viņi parasti ar prieku gatavojās pavadīt vairākas nedēļas Normanville vidē, runājot latviski un mācoties par Latvijas vēsturi, kultūru, dziedot un dejojot.

Bet lielākais izdevums ir bijis atbalsts jauniešiem, kas piedalās Sveika, Latvija! Ar ierobežotu budžetu jāsāk domāt, vai tas ir labākais ieguldījums? Šogad LAAJ nevarēs apsolīt to pašu atbalstu kā iepriekšējos gados. Tiem vecākiem, kas plāno sūtīt savus bērnus uz Sveika, Latvija! un lūgt LAAJ pabalstu, par to ir jāpadomā, jo vienkārši nav tie līdzekļi. Ziedojuma akcijas mērķis bija $28 000, bet iztrūkst $14 500; tātad vecākiem ar to ir jārēķinas.

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com