Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sirsniņu dienas sarīkojums Oslo

Bija iespēja izvingrināt kājas un priecāties

Laikraksts Latvietis Nr. 583, 2020. g. 20. febr.
Harijs Valdmanis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Čaklā Ieva Melbārde bija sestdienas, 15. februāra, vakarā sarīkojusi patīkamu sirsniņa dienas vakaru Oslo latviešu saimei. Ievai ideju netrūkst, un viņa tās arī īsteno. Tika muzicēts, dejots, dziedāts un deklamēts, kā saka par visu naudu. Bija arī iespēja iet uz randiņu pie Laimas Lielā pulksteņa. Ka randiņš vienmēr nebeidzās laimīgi, tā jau dzīvē notiek. Programmai beidzoties, dalībnieki tika sveikti ar ziediem, dāvanām un kupliem aplausiem.

Tad mielojāmies ar pašu nestiem gardumiem un kafiju, tēju vai vīnu, tie bija dabūjami. Un tad sekoja dejas. Sākās ar lambet voku, šis dancis ir pārdzīvojis ir kara, ir visus pēckara gadus. Atceros manā jaunībā, 1930. gadu beigās tas uzradās Rīgā. Toreiz jau visi neprata angļu valodu, tikai komerskolnieki un citu smalkāku skolu audzēkņi. Jaunākajās ziņās bija paskaidrots, ka lambet voks (Lambeth valk) nāk no Londonas pilsētas daļas Lambeth, un tas nozīmē – pastaiga Lambetā. Ja pareizi atceros, mēs dziedājām: Zini, kas ir lambetvoks, – deja visu jaunākā; tas tik ir joks, jā, tas ir lambetvoks.

Sekoja citas, parastas dejas, tā dejot gribētājiem bija iespēja izvingrināt kājas un priecāties. Ar to ar patīkamais vakars beidzās. Sirsnīgs paldies Ievai un visiem dalībniekiem!

Harijs Valdmanis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com