Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Skaņu mājas muzikanti“ Latviešu Ciemā

Muzikanti ģērbušies senlaiku tautā valkātos apģērbos

Laikraksts Latvietis Nr. 583, 2020. g. 20. febr.
Eva Brennere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

„Skaņu mājas muzikanti“ Latviešu ciemā. FOTO Daila Piksone.

Skaņu mājas muzikanti – Ilmārs Pumpurs, Sandra Lipska un Māra Raģe viesojās Austrālijā no Latvijas, lai vadītu un piedalītos jauniešu muzikālās nodarbībās 3x3 saietā un Annas Ziedares Vasaras vidusskolā Dzintaros. Tad arī sniedza koncertus Sidnejā 10. janvārī un Melburnā 18. janvārī Latviešu namā. To arī apmeklēja ap 20 Latviešu Ciema iedzīvotāji, atvesti uz Namu ar busiņu.

Ciemā ir labs skaits iedzīvotāju, kas ļoti gribētu noklausīties koncertu, bet veselības apstākļu dēļ nav spējīgi tikt uz Latviešu namu.

Viņiem par prieku Latviešu Ciema vadībai izdevās noorganizēt koncertu Ciemā pirmdien, 20. janvārī, plkst. 14.00 Ciema zālē, ko apmeklēja aprūpes nama iemītnieki un arī iedzīvotāji no mājiņām, kā arī labs skaits tādu, kas bija apmeklējuši koncertu Latviešu namā, bet tas tik labi paticis, ka ar lielu prieku nāca to klausīties vēlreiz.

Muzikanti bija ģērbušies piemēroti programmai. Varētu teikt – senlaiku tautā valkātos apģērbos – ne tautas tērpos, un programmā lietoja vairākus instrumentus, pavadot savas dziesmas: tur bija vijole, īpaša kokle, ģitāra, mandolīna, ermoņikas un tamburīns... un varbūt vēl kas, kā arī skaistas, izjustas balsis. Mums sniedza dažas ne tik labi pazīstamas dziesmas un daudz tādu, ko par prieku varējām dziedāt līdzi. Vai sirsnībā var pārspēt Dažu skaistu ziedu?!

Pēc koncerta baudījām kafiju un kūciņas, un bija iespēja ar muzikantiem personīgi parunāties.

Muzikanti arī piekrita lūgumam apmeklēt vienu aprūpes nama iedzīvotāju istabiņā, kas bija ļoti gribējusi, bet nespēja būt koncertā, un instrumentu pavadījumā viņai nodziedāja Dažu skaistu ziedu. Paldies muzikantiem par sirsnību!

Latviešu tautai mūzika – īpaši dziesma ir ļoti iemīļota sastāvdaļa no dzīves, un esam ļoti priecīgi un pateicīgi par to, ka mums sniedz to baudīt!

Vēlreiz sirsnīgi paldies muzikantiem par viesošanos Austrālijā. Organizētājiem, atbalstītājiem un galvenais pašiem muzikantiem par sniegto baudu un sirsnību.

Vēlam visu labu nākotnē!

Eva Brennere,
Ciema iedzīvotāju vārdāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com