Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ēva Medene Pertā

Paldies par „Sveika, Latvija!“

Laikraksts Latvietis Nr. 583, 2020. g. 20. febr.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ēva Medene DV klubā stāsta par programmu „Sveika, Latvija!“ FOTO Jānis Purvinskis.

DV

Daugavas Vanagi

Pertas latviešu skola nav darbojusies jau kādus 20 gadus. Tātad, mēs teiktu, ka mums tad arī Latviešu Skolas bērnu, Pertā nav. Jā, tā tas ir, Pertas Latviešu skolas bērnu mums Pertā tiešām nav. Toties mums Pertā tomēr atradās skolniece, kura ir apmeklējusi Annas Ziedares Vasaras skolu Adelaidē jau vairākas reizes.

Var jau būt, ka Pertā vēl ir kādi citi latviešu skolnieki? To mēs nezinām. Pagājušā gadā Ēva griezās pie Daugavas Vanagu Pertas nodaļas pēc palīdzības, lai dotu viņai iespēju apmeklēt Latviju Sveika, Latvija! ALA projekta ietvaros, un DV arī palīdzēja. Svarīgāk ir tas, ka par palīdzību Ēva apsolīja, ka pēc ceļojuma viņa atnāks un mums pastāstīs, kur bija, ko redzēja un paldies par devumu.

DV un pat arī visas Pertas latviešu organizācijas gadu gadiem ir atbalstījuši Pertas jauniešus gan vasaras skolu apmeklējumos, tautas deju uzvedumos Austrālija Kultūras dienās un par kursos Minsteres Ģimnāzijā, un visi ir devuši šo solījumu, ka atgriežoties mums stāstīs, kur bija, ko redzēja un kas patika.

Tikai Ēva Medene ir pirmā un vienīgā, no visiem tiem, kuri pa visiem gadiem ir saņēmuši Pertas latviešu atbalstu viņu braucieniem un viņu priekiem, kura turēja savu vārdu un atgriežoties atnāca un mums pastāstīja ko, kur un kā viņai braucienā ir gājis. Tu vari būt lepna, un tu nes godu sev un savai ģimenei ar to, ka cilvēki tev, tavam vārdam var uzticēties. Tas ir tā, kā ir tas stāsts Bībelē, kad Jēzus izārstēja daudzus, bet tikai viens atgriezās un Jēzum pateicās.

Svētdien, 9. februārī, Ēva mums stāstīja, ka Sveika, Latvija! no 13 līdz 15 gadu vecuma jauniešu grupā ir bijuši 22 jaunieši, no kuriem 8 bija no Austrālijas. Viņi ir izbraukājuši Latviju no Valmieras ziemeļos, līdz Rēzeknei un Aglonai austrumos un līdz Kuldīgai un Liepājai – rietumos. Tātad, visu plašo Latviju, un ir arī daudz redzējusi, bet, galvenais, viņi bija tikušies ar Latvijas skolu skolniekiem un ar daudziem no tiem ir sadraudzējušies un solījušies sarakstīties.

Tātad Latviešu diaspora tiks pievienota Latvijas latviešiem, un mēs neatsvešināsimies un arvien būsim mūsu Latvijas sastāvdaļa, kaut vai plašajā pasaulē. Jūsu braucienā Rīgā jūs redzējāt vienu no skaistākajā latviešu teātra lugām, kurā rādīja, kā latvieši dzīvoja vēl pirms Latvija valsts un tikāties ar mūsu Valsts Prezidentu viņa pilī. Jūs redzējāt Latvijas pagātni un tagadni.

Paldies Tev, Ēva, par Tavu stāstījumu un novēlu, lai šis brauciens un piedzīvojumi tevi arvien tuvina tavai latviešu senču dzimtenei un allaž velk tevi turp atpakaļ.

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com