Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Laimīgie ļaudis Adelaidē!

Katru mēnesi „Laimīgā stunda“

Laikraksts Latvietis Nr. 585, 2020. g. 3. martā
Rudīte Bērziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Laimīgā stunda“ Tālavā. FOTO Pēteris Strazds.

Ja vēlaties sastapt laimīgus ļaudis, tad tādus var vienmēr atrast Adelaides Latviešu nama Tālava kafejnīcā ik mēneša pēdējā piektdienā.

Tas viss sākās pirms vairākiem gadiem, kad Adelaides latviešu Sabiedriskais klubs izdomāja rīkot Laimīgās stundas, dodot tautiešiem iespēju mēneša beigās omulīgā gaisotnē satikties ar radiem, draugiem un paziņām. Uz dažām stundām var mierīgi un bez stresa atvilkt elpu, papļāpāt un papriecāties pie atspirdzinājuma.

Radās jautājums, ja jau latvieši šādā veidā sanāktu kopā, kur tad bez ēdiena? Protams, ka varētu tādiem, kuri nāk tieši no darba, piedāvāt maltīti. Pēc jau pašas pirmās Laimīgā stundas sapratām, ka tomēr ēdiens ieņem ļoti lielu lomu katra latvieša sirdī, un drīz vien, gandrīz bez izņēmuma, visi apmeklētāji pasūtīja vakariņas. Protams, tas sagādā kafejnīcas dežurantiem lielāku slodzi, bet darbojamies ar lielu prieku, jo redzam patiešām laimīgus cilvēkus mūsu pasākumos. Ēdiens, ko pasniedzam, mainās ar gadalaikiem. Š.g. februāra pēdējā vasaras piektdienā iesākām šī gada Laimīgās stundas ar lielu sparu un gardām bbq vakariņām. Tuvojoties Tālavai, varēja sasmaržot gaļu un sīpolus, kas cepās pagalmā. Apmeklētāju skaits pārsniedza 40. Sanāca gan veci, gan jauni, sanāca mūsu regulārie, gan tādi, kuri pirmo reizi apciemoja namu, sanāca no tuvienes un tālienes, pat no Latvijas! Čalas ātri vien palika jautras un skaļas, un tās nenorima, līdz pēdējie laimīgie devās mājup.

Nākamajā rītā dežuranti atkal bija uz strīpas sagaidīt Adelaides latviešu skolas saimi kafejnīcā. Adelaidē nav tik liela latviešu saime kā citās lielpilsētās, bet tā ir rosīga un sirsnīga, un Sabiedriskā kluba darbinieki jūtās gandarīti, ka viņiem ir iespēja tajā ņemt līdzdalību. Atlikumi no kluba darbības atbalsta Tālavas uzturēšanu un uzlabošanu, lai Adelaides latviešiem būtu patīkama vieta, kur pulcēties. Ja kāds vēlas saņemt elektroniskas vai Facebook ziņojumus par Laimīgām stundām, lūdzam atsūtīt epastu uz kafejnicatalava@gmail.com un pievienosim mūsu sarakstam. Diemžēl marta mēnesī Laimīgā stunda nenotiks, jo marts Adelaidē skaitās trakais mēnesis, kad notiek vairāki lieli vietējie festivāli un pasākumi. Nākamā Laimīgā stunda notiks š.g. 24. aprīlī no plkst. 18.00. Visi mīļi gaidīti!

Rudīte Bērziņa,
Sabiedriskā kluba sekretāreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com