Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vēl viena jubileja Pertā

Draudzes Dāmu komitejai 50

Laikraksts Latvietis Nr. 142, 2011. g. 20. apr.
Daina Vārpiņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Zem ozola Pertas Latviešu centra priekšā. No kreisas: Vilma Ridūze, Ausma Džounsa (Jones), Aina Timmermane, Daina Vārpiņa, Ruta Auziņa, Ieva Vlahova. Otrā rindā mācītājs Gunis Balodis. FOTO Andris Vārpiņš.

Šķiet viena jubileja seko otrajai. Šogad Svētā Pāvila draudzes Dāmu komiteja atskatās uz 50 gadu darbību. Sv. Pāvila draudzes Dāmu komiteja tika dibināta 1961. gadā 8. jūlijā.

Svētās Pāvila draudzes 60. jubileju atzīmējam 2010. gada aprīlī.

Pie Dāmu komitejas dibināšanas piedalījās tā laika mācītājs Leo Kampe un draudzes priekšnieks M. Levits. Pirmā komitejas priekšniece bija F. Fernesta. Komitejas sastāvs, laikam ejot uz priekšu, mainījās; mainās priekšnieces, – bet darbs palīdzēt šeit un Latvijā turpinās.

Tiek rīkoti referāti, dzejas pēcpusdienas, tirdziņi, semināri. Dāmu komiteja piedalās un vāc līdzekļus daudziem pasākumiem. Sniegta palīdzība daudzbērnu ģimenēm, jauniešiem, kuri vēlas piedalīties kādos kursos vai Kultūras dienās, Minsteres ģimnāzijai, Latvijai, Indijas misijai, kā arī palīdzēt uzturot Pertas Latviešu centru.

Sapulces notika vienu reizi mēnesī. Tagad gan retāk sapulcējamies, bet joprojām rīkojam saviesīgas pēcpusdienas ar filmu izrādēm vai citiem priekšnesumiem. Vienmēr pie bagātīgi klātiem galdiem ar gardām maltītēm. Katra gadu piedalāmies Svētās Pāvila draudzes rīkotā seminārā un atzīmējam Pirmo Adventi.

Pašlaik komitejā 7 čaklas dāmas. Esam pavadījuši daudzas mūsu tautietes pēdējā gaitā. Manas priekšteces, ilggadējās priekšnieces, Ludmilas Gūtmārces vārdos: „Ir labi, ja apzināmies, ka nav svarīgi, kura pilda kādu darbu – vai sekretāres, vai trauku mazgātāju, visas esam vajadzīgas, lai kopīgiem spēkiem veiktu svētīgu darbu.“

Lai mums visām būtu spēks un izturība vēl ilgi turpināt! Lai Dieviņš Jums visām stāv klāt un palīdz! Paldies dāmām, arī visām bijušajām!

Sveicu visas komitejas dāmas 50 gadu darbības jubilejā!

Darbs nosver katru
mūsu mūža dienu,
Darbā pārbauda,
vai esi liels, vai sīks;
Un dievišķīgs ir mirklis,
Kad caur viņu redzi,
Ka esi ļaudīm bijis vajadzīgs.
(K. Apškrūma)

Daina Vārpiņa (komitejas priekšniece)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com