Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas futbols Latvijā

Pirmā Latvijas – Lietuvas sacensības

Laikraksts Latvietis Nr. 210, 2012. g. 18. jūlijā
Uldis Brūns -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas futbola komanda. FOTO Uldis Brūns.

Latvijas un Lietuvas futbola komandas. FOTO Uldis Brūns.

Latvijas futbola komanda. FOTO Uldis Brūns.

Latvijas futbola komanda. FOTO Uldis Brūns.

Sestdien 7. jūlijā notika vēsturisks, sportisks pasākums Šauļos, Lietuvā. Pirmo reizi notika sacensības valsts krāsās starp Latviju un Lietuvu Austrālijas veida futbolā.

Global Footy organizācija bija sazinājusies ar vietējiem austrāliešiem Rīgā, lūdzot, lai mēs sastādām izlasi spēlei pret kaimiņzemes komandu. Sākām meklēt kādus, kas prot spēlēt, noskaidrojot gan, kurš no Austrālijas viesojas Latvijā šovasar, cik no vietējiem ir gatavi spēlēt un arī hosteļos atstājot informāciju par spēli ieinteresētajiem un kontakta telefona numuru sazināšanai. No hosteļiem savācām divus austrāliešus, kas īslaicīgi uzturas Rīgā.

Vietējie latvieši bija lielāko tiesu no Mārtiņa Kvina (Quinn) regbija komandas. No Austrālijā pazīstamiem spēlētājiem bija Mārtiņš Kvins, Mārtiņš Strīķis, jaunzēlandietis Džareds Grelets (Jared Grellet), Goars Hermanovskis, Džeremijs Smedes (Jeremy Smedes) un Matīss Biezaitis. Kopā sanāca tikai 12 spēlētāji, bet Global Footy spēles versija ir modificēta mazākiem skaitļiem, un tad tā nebija problēma. Spēlē lieto pasaules futbola vārtus, bet ne četrus stabus kā Austrālijā. Starp atbalstītājiem bija Pēteris Medenis, Vents Druva un es.

Izbraucām vairākos spēkratos no Rīgas ļoti karstā un sutīgā dienā. Ieradāmies laukumā Šauļu priekšpilsētā un vērojām, kā tuvojas tumši mākoņi. Komandai tika izdalītas uniformas Latvijas krāsās ar Latvijas ģerboni uz krūtīm. Spēle sākās sešos vakarā, pēc nospēlētām abu valstu himnām. Novērojām, ka lietuviešu komandas spēlētāji bija stipri jaunāki kā mūsējie un sapratām, ka notiks liela skriešana.

Spēle iesākās ar diviem vārtiem mūsu komandai pirms lietuvieši atbildēja. Tad lietus sāka tā līt, ka sagaidījām, ka kaķi un suņi no debesīm drīz kritīs un gāzīs spēlētājus no kājām. Vispār bija grūti saredzēt, kas laukumā notiek, un tā tas arī turpinājās līdz pēdējam ceturksnim.

Pēc pirmā ceturkšņa Latvija bija saspērusi 6 vārtus pret Lietuvas diviem. Otrajā ceturksnī Latvija iespēra 4 vārtus, bet Lietuva tikai vienu, un tad puslaikā Latvija – 9 vārtus pret Lietuvas četriem. Otrajā puslaikā lietuvieši revanšējās un veikli iespēra pirmos divus vārtus pirms Latvija spēja atbildēt. Viss kopā, trešajā ceturksnī Lietuva mūs apspēlēja 3 pret 2, un izskatījās, ka latviešiem kājas jau smagas vai slapjas, jo laukums arī jau izskatījās vairāk kā dīķis nekā kaut kas, kas domāts sportam. Pēdējā ceturksnī Latvija atkal iespēra 4 vārtus pret trijiem. Rezultāts sanāca – Latvijai 15 vārti un Lietuvai 10.

Pēc spēles tiesnesis izvirzīja Džeremiju Smedes no Latvijas komandas kā spēles labāko spēlētāju. Austrālijas izcelsmes spēlētāji ar latviešiem mūsu komandā dalījās, apmēram, pusi uz pusi ar iespertajiem vārtiem, un arī pierādīja, cik sportiski latvieši ir, jo pirms spēles viņi tikai bija sākuši mācīties spēles likumus un kā spert un piespēlēt bumbu. Apsveicami! Tā nu izmirkuši un noguruši, bet ar godu atgriezāmies vakarā Rīgā caur dziļām peļķēm uz ceļiem. Global Footy organizācija cer attīstīt Austrālijas futbolu gan Lietuvā, gan Latvijā, kā to jau veikusi citur Eiropā. Redzēsim, kas sanāks!

Uldis Brūns
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com