Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviete – tūristu gide Keiptaunā

Dienvidāfrika gatavojas Pasaules kausam futbolā

Laikraksts Latvietis Nr. 93, 2010. g. 9. jūnijā
Visvaldis Paegle -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Keiptauna1

Tikšanās dienās mēs protams nevarēja paiet (pabraukt) garām jaunajam, ļoti skaistajam, jo sevišķi saulainajās dienās, Keiptaunas stadionam, kur jau 11 .jūnijā pl. 8.30 vakarā notiks Pasaules kausa izcīņas futbolā finālturnīra spēle starp Urugvajas un Francijas valstu vienībām. Lūk, kur redzams Keiptaunas lepnums – jaunais Cape Town Stadium, kur notiks vairākas Pasaules kausa finālturnīra grupu spēles un vēl 3 izšķirošie izslēgšanas mači – 29. jūnijā, 3. un 6. jūlijā. Ar patiesu prieku to mums, diviem aktīviem tūristiem no Latvijas – Visvaldim un Lidijai (viņa fotografē), stāsta un rāda Ritma Grizāne. FOTO Lidija Paegle.

Keiptauna2

Pasaules kausa izcīņas futbolā finālturnīra DĀR galvenā simbolika, kas sagaida un pavada pasažierus Keiptaunas lidostā un viens no daudzajiem suvenīriem – piekariņš pie auto loga. FOTO Visvaldis Paegle.

Keiptauna3

Ritma ar vīru dienvidāfrikāni Nīlu un dēliņiem – divgadīgo Markusu un četrgadīgo Tristanu atpūtas brīdī Labās Cerības ragā, DĀR dienvidu galējā punktā, kur pa kreisi ir Atlantijas okeāns, bet pa labi – Indijas okeāns.

Kad šā gada februārī Rīgā uzsākām gatavoties pašizdomātam divu nedēļu ilgajam ceļojumam uz Dienvidāfrikas Republiku, mums pat sapņos nerādījās, ka tur satiksim latviski runājošu tūristu gidi. Pilnīgi neticami tas likās pat tad, kad par tādu iespēju ieminējās Rīgas tūristu firmas AR-TUR darbiniece Sandra Bondare un ieteica mums pa e-pastu sazināties ar Keiptaunā dzīvojošo latvieti Ritmu Grizāni (rgrizane@yahoo.com).

Un tā, pateicoties interneta iespējām, jau pēc neilga laika no Ritmas saņēmām vairākus konkrētus ieteikumus un sadarbības piedāvājumus iecerētajām tūrisma gaitām Dienvidāfrikas skaistākajā pilsētā Keiptaunā un tās apkārtnē.

Pēdējā dienā pirms izlidošanas no Rīgas, pa e-pastu saņēmām pat attiecīgu rēķinu visu sarunāto pasākumu – gides veiktā darba apmaksai(!).

Pēc Viktorijas ūdenskrituma apmeklējuma citā Āfrikas valstī – Zimbabvē, no Johannesburgas Keiptaunā ielidojām 3. maijā. Lai arī bija jau novakare, lidostā mūs sagaidīja un uz naktsmītni Keiptaunas centrā ar savu auto aizveda privātfirmas Brīvības tours vienīgā latviski runājošā tūristu gide Ritma Grizāne.

Nākamajās dienās kopā ar Ritmu devāmies pilsētas apskates ekskursijā, tad sekoja brauciens uz Labās Cerības ragu, kur satiekas Atlantijas un Indijas okeāni, kam sekoja arī Keiptaunas botāniska dārza, sērfotāju paradīzes, pingvīnu apmetnes, pasaules tauriņu muzeja un Dienvidāfrikas izcilāko vīnogu dārzu un vīna darītavu apmeklējumi.

Latvietes Ritmas un dienvidāfrikāņa Nīla kāzas notika 2005. gada oktobrī Keiptaunā, un tagad Ritmas ģimene dzīvo savā ģimenes mājā 40 minūšu braucienā no Keiptaunas centra (iepriekšējos gadus esot dzīvojuši pie Nīla vecākiem...). „Mani nēsāja uz rokām, citādi jau nebūtu kopā,“ tā par savu likteni saka Ritma, jo „toreiz pat prātā nenāca, ka apprecēsimies un audzināsim divus bērnus.“ Un piebilst: „Manuprāt, ar ārzemnieku kopā būt ir grūtāk nekā ar latvieti, attiecībām ir vairāk šķēršļu, un tāpēc mīlestībai ir jābūt stiprākai, lai tos pārvarētu. Bet dažreiz tie šķēršļi šķiet par grūtu un tādos brīžos gribas aizbēgt drošībā uz Latviju pie radiem.“ Arī šajās dienā, līdz pat Jāņiem, Ritma ar abiem bērniem ciemojas Dzimtenē.

Vairāk par šīm internacionālajām laulībām lasāms www.precos.lv/raksti/intervijas/ (meklēt „Intervijas. Mans vīrs – dienvidāfrikānis“).

Visvaldis Paegle
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com