Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” misija ir paveikta

Labdarības projekts bērnu lasīšanas veicināšanai

Laikraksts Latvietis Nr. 248, 2013. g. 13. martā
Sanita Kitajeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LNB-Atbalsta-biedriba

Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa. FOTO LNB Atbalsta biedrība.

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) labdarības projekts Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa. Trīs gadu laikā tas palīdzējis notikt lasīšanas veicināšanas programmai Bērnu un jauniešu žūrija. Biedrība uzrunāja sabiedrību un aicināja ziedot, lai palīdzētu bērnu grāmatām nonākt bibliotēkās. Pateicoties daudzu ziedotāju atbalstam, kopumā projekta laikā 425 bibliotēkām dāvinātas 5178 grāmatas.

Undīne Būde, LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja: „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa palīdzējis Bērnu un jauniešu žūrijai pārvarēt grūtākos laikus. Projekts tika uzsākts 2010. gadā – ekonomiskās krīzes laikā, kad tika apdraudēta Bērnu un jauniešu žūrijas pastāvēšana. Valsts finansējums tika katastrofāli samazināts. Pagastu un pilsētu bibliotēkas nevarēja atļauties iepirkt ap 100 latus vērto Bērnu un jauniešu žūrijas grāmatu kolekciju. Toreiz lasīšanas programmā vairs nevarēja piedalīties septiņi tūkstoši bērnu. Tagad šie lasītāji ir atgūti! Projekts ir noslēdzies, bet grāmatas bibliotēku plauktos ir vērtīgs ieguvums arī nākamajām mazo lasītāju paaudzēm. Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa ir arī iedvesmojis bērnus un veselas ģimenes lasīt un pavadīt brīvo laiku ar grāmatu.“

Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa misija ir paveikta – 17 000 bērnu lasa! Pateicoties LNB Bērnu literatūras centra neatlaidībai, Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds atjaunojis valsts finansējumu Bērnu un jauniešu žūrijai.

Biedrība Bērnu un jauniešu žūrijai radījusi jaunu vizuālo identitāti: bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas logotipus un izgatavojusi īpašus suvenīrus bērniem, reklāmas presē, TV un radio. Bērnu un jauniešu žūriju un lasīšanu popularizējuši labdarības projekta vēstnieki: Kārlis Kazāks, Indra Sproģe, Irīna Pīgozne, Evelīna Strazdiņa, Ilze Dobele, Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Daina Jāņkalne, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Lauris Liepa, Inese Zandere, Dāvis Auškāps, Toms Auškāps, Lauris Aleksejevs, Una Gavare, Mārtiņš Zemītis, Gatis Rozenfelds, Pauls Raudseps.

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova atzīst, ka labdarības projekts Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa devis lasīšanas veicināšanas programmai Bērnu un jauniešu žūrija izšķirīgi nozīmīgu atbalstu. „Pateicoties tam, Bērnu un jauniešu žūrija ir izturējusi finansiāli grūtāko posmu pastāvēšanas vēsturē. Drauga plecs un padoms mums ir devis drosmi cīnīties par bērnu tiesībām lasīt labas, aktuālas, interesantas grāmatas ikvienā Latvijas pilsētā un pagastā, arī ārpus mūsu valsts robežām. Kopā mēs varam paveikt brīnumus!“

Projekts sekmīgi varēja īstenoties, pateicoties fondam Ziedot, ziedotājiem, informatīvajiem atbalstītājiem un projekta vēstniekiem, kuri ziedoja savu brīvo laiku un idejas! Bez cilvēkiem, kas novērtē lasīšanu un labas grāmatas, šis projekts nebūtu varējis notikt un īstenoties tik sekmīgi.

LNB Atbalsta biedrība saka paldies informatīvajiem atbalstītājiem: Diena, Dienas žurnāli, žurnāls Mans Mazais, žurnāls IR, žurnāls Pie galda, www.draugiem.lv, www.ir.lv, www.satori.lv, www.delfi.lv, www.tvnet.lv, www.diena.lv, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio.

Informāciju sagatavoja:

Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com