Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzejnieka piemiņai

Brisbanē atceras Imanta Ziedoņa 80 dzimšanas dienu un mūža darbu

Laikraksts Latvietis Nr. 257, 2013. g. 15. maijā
Māra Siksna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Imanta Ziedoņa piemiņai Brisbanē. FOTO Arnis Siksna.

Uz aicinājumu pārlasīt un izvēlēties savus mīļākos Imanta Ziedoņa darbus, sanākt kopā un dalīties ar citiem atsaucās labs pulciņš ļaužu. Tā saulainā 4. maija pēcpusdienā sasēdāmies pie glāzes karstvīna un, raugoties uz Imanta attēliem dažādos vecumos, atzīmējām viņa lielo devumu visai latviešu tautai.

Sarma Gertnere ievadīja lasījumus ar to dzejoli, kas visskaistāk ietver Imanta gara gaišumu un spēju iedvesmot citus uz labu. Tas daudz izskanēja, arī pieminot viņa nāvi.

Gribas, lai baltā pasaulē
Balti sniegi snieg.
Un pa baltiem lielceļiem
Balti cilvēki iet.
Un baltos cilvēkos
Baltas domas dzimst.
Un lai baltās darbdienās
Balti svētki ir.

Arnis Siksna nolasīja izvilkumus no rakstiem par Ziedoņa biogrāfiju, apbalvojumiem un darbu atskaiti, un tad klausījāmies ierakstu, kur Imants pats lasīja dažas savas epifānijas. Viņa balss mums visiem bija pazīstama no viņa ciemošanās Brisbanē 1990. gadā. Noklausījāmies arī dziesmu Svētvakars ar Imanta Ziedoņa vārdiem no Raimonda Paula Dziedāšanas svētkiem 2006. gadā.

Pēc šāda ievada lasīšanu pārņēma vairāki dalībnieki. Inga Česle lasīja dzeju Ceļi, ko vēlāk dzirdējām Renāra Kaupera un citu dziedājumā nesen izdotā ierakstā Viegli. Ilva Sporne nolasīja epifāniju par šķautnēm un robežām, ko viņas klase savā skolas izlaiduma vakarā Latvijā bija iestudējusi. Māra Siksna izvēlējās lasīt Zilo pasaku no Krāsaino pasaku krājuma. Tad sekoja daudz un dažāda rakstura dzejas, kuras lasīja Maiga Mežmale, Liāna Iksena, Ausma Bļodniece, Aina Blūma, Edīte Žagare, Inta Gertnere un Sarma Gertnere. Darbos pavīdēja gan humors, gan uzdrīkstēšanās zemtekstos kritizēt notiekošo, gan dziļi filozofiskas domas. Bet visam cauri tomēr mirdzēja labestība, mīlestība un cerība.

Noslēgumā noskatījāmies DVD par Imanta dzejas pārtapšanu modernā mūzikā Renāra Kaupera un citu veidojumā Ziedoņa lauku mājās Murjāņos, dalījāmies dažādās personīgās atmiņas, un Arnis Siksna nolasīja kā Ziedoņa darbu un devumu atzīmēs Latvijā. Visi jutāmies gandarīti par iespēju labāk iepazīt tik izcilu rakstnieku, dzejnieku un patriotu kāds bija Imants Ziedonis!

Māra Siksna
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com