Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Okupācijas muzeja izstāde Eiropas Parlamentā

„Latvijas traģēdija. 1941.“

Laikraksts Latvietis Nr. 259, 2013. g. 30. maijā
Inese Krieviņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
OM

Latvijas Okupācijas muzejs

Izstāde „Latvijas traģēdija. 1941.“ pie Okupācijas muzeja ēkas ārējās sienas. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

Latvijas Okupācijas muzejs ir sagatavojis izstādi Latvijas traģēdija. 1941., kas no 7. maija līdz 9. maijam bija apskatāma Eiropas Parlamenta (EP) mītnē Briselē. Izstāde vēstī par 1941. gada notikumiem Latvijā, kas traģiskā veidā skāra visus Latvijas pilsoņus. Tā ir pirmā EP eksponētā Latvijas izstāde, kas parāda, ka gan nacistiskā, gan padomju režīma noziegumi pret Latvijas pilsoņiem ir vienlīdz nosodāmi.

Izstādi Latvijas traģēdija. 1941. Okupācijas muzejs izveidoja sadarbībā ar muzeju Ebreji Latvijā un atklāja 2011. gada jūnijā. Tā bija redzama pie Okupācijas muzeja ēkas ārējās sienas un turpinājās muzeja zālē. Briselē izstāde bija redzama pielāgotā veidā, un to varēja apskatīt gan EP deputāti, gan parlamenta viesi.

Iniciatore izstādes eksponēšanai Eiropas Parlamentā ir deputāte Sandra Kalniete: „Es vēlos parādīt izstādi „Latvijas traģēdija. 1941.“ Eiropas Parlamentā, jo daudzi Eiropā vēl arvien nesaprot, cik asiņainus noziegumus Baltijas valstīs pastrādāja abi totalitārie režīmi. Sāka Staļins, turpināja Hitlers un tad kā „atbrīvotājs“ atkal atgriezās Staļins. Izstāde ir īpaša arī tādēļ, ka tā parāda, cik beztiesīgi varmācības priekšā ir nevainīgi cilvēki, kurus komunisms iznīcināja pēc sociāliem kritērijiem, bet nacisms – pēc piederības tautībai.“

Izstādes autori ir vēsturnieks Ritvars Jansons, Ojārs Stepens, Ilja Ļenskis un Marģers Vestermanis, māksliniece Ieva Nagliņa. Izstādi finansē Sandra Kalniete, Latvijas Okupācijas muzejs un Rīgas Ebreju kopiena.

Informācija sagatavoja:

Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu nodaļa
Inese KrieviņaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com