Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Izdota mākslas grāmata „Laine Kainaize. Gleznas“

Latviešu reālistiskās glezniecības skolas tradīciju turpinātāja

Laikraksts Latvietis Nr. 273, 2013. g. 4. sept.
Apgāds „Mansards“ -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmatas „Laine Kainaize. Gleznas“ vāks.

Apgādā Mansards nācis klajā Māra Branča sastādītais mākslas katalogs Laine Kainaize. Gleznas.

„Laine Kainaize ir piedzimusi mākslai pašā viducī. Tēvs – tēlnieks Kārlis Baumanis, māte – gleznotāja Biruta Baumane. Tēvs arī bija tas, kurš izvēlējās meitai vārdu, vēlēdams viņai skaistumu un mūžīgo mīlestību, par ko tik maigi dzejoja Eriks Ādamsons. Krāsu pigmentu un terpentīna smarža Laini apņēma kopš pirmajām dienām šajā pasaulē. Ikvienā Laines Kainaizes darbā – figurālā kompozīcijā, ainavā, klusajā dabā, aktā vai portretā – jaušams miers un harmonija. Bieži gan viņas gleznās klusā daba vai akts saplūst ar ainavu vai arī izdalās kāds motīvs, teju vai veidojot atsevišķu žanru, tādi, piemēram, ir baznīcu vai koku gleznojumi.

Dzīves tuvums jaušams vai ik darbā. Laine Kainaize ir latviešu reālistiskās glezniecības skolas tradīciju turpinātāja, tādēļ ainavās un no tām atvasinātās modifikācijās saceres piesitieni nav novērojami. Vienlaikus krāsu risinājumi ir tālu no fotogrāfiskas precizitātes. Gleznu veido lielāki un mazāki vispārinoši krāslaukumi, kuru vienmuļību iztraucē smalkas tonālās krāsu nianses un ko atdzīvina košāku, pat kontrastainu, krāsu piesitieni. Māksliniece krāsu gan paspilgtina, taču ne tik uzsvērti, lai varētu runāt par izteiktu dekoratīvismu. Krāstoņi maigi saskaņojas cits ar citu, radot dzīvespriecīgu noskaņu. Visbiežāk parastās ainavās attēlots saules pieliets laiks vai novakares ar bagātīgām krāsu rotaļām debesīs un ūdeņos. Tās ir klusuma, harmonijas un radīga miera pilnas. Dramatiskas intonācijas parādās cita veida dabasskatos.“ (No Māra Branča apceres.)

Laine Kainaize dzimusi 1953. gada 31. augustā Rīgā. Mācījusies Valsts Mākslas akadēmijas stājglezniecības nodaļā. Diplomdarbs Zvejnieki, diplomdarba vadītājs Boriss Bērziņš. Kopš 1978. gada piedalās izstādēs. 2001. gadā iegūts mākslas maģistra grāds par darbu Teodors Zaļkalns un Itālija. Gleznas atrodas Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā, Krievijas Mākslas fondā, privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Francijā, Anglijā, ASV.

Apgāds „Mansards“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com