Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmu pinu, deju pinu, Latvju tautas vainagā !

XIV Latviešu dziesmu svētki Kanādā

Laikraksts Latvietis Nr. 275, 2013. g. 16. sept.
Marija Perejma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Inese Laine un Juris Ķeniņš Doma laukumā Rīga. FOTO Māra Ķeniņa.

Ar šo mudi nākamgad no 3. līdz 6. jūlija esam aicināti apmeklēt Hamiltonas pilsētu, kas atrodas 45 minūtes no Toronto un ar tikpat lielu attālumu no Niagaras ūdenskrituma. Hamiltonā atrodas lieliskas koncertzāles, viesnīcas cenas stingri labvēlīgākas nekā lielpilsētās, un visas sarīkojumu vietas būs viegli sasniedzamas ar kāju spēku, bieži pa dzesinātiem tiltiem vai koridoriem.

Svētku programma ir ļoti plaša un daudzpusīga; katrai paaudzei būs par ko priecāties, pasmaidīt un iejusties tautas svētkos.

Nesen Rīgā, Latvijas Dziesmusvētku laikā, starp citiem pienākumiem Kanādas Dziesmu svētku vicepriekšsēdis un mūzikas nozares vadītājs Juris Ķeniņš satikās Doma laukumā ar Austrālijas apvienoto kora Atbalsis kopvadītāju Inesi Laini. Mūzikas randiņā starp iepazīšanos tika nodotas dziesmu grāmatas un notika domu apmaiņa.

Juris stāsta: „Par svētkiem ir interesējušies liels skaits koru un deju grupas, gan no Ziemeļamerikas, gan no tēvzemes ar interesantu variantu, ka ir sagaidāmi arī dejotāji un dziedātāji no dažādām valstīm ārpus Latvijas, to starpā no Austrālijas, Anglijas, Beļģijas, Vācijas un Zviedrijas.

Kopkora programma ir izveidota, godināt mūsu kopējos senčus, dziesmu svētku pamatlicējus, kā arī jaunākas dziesmas no Latvijas. Koncertu noslēgsim ar Emmy balvas laureātes Lolitas Ritmanes Dziesmu pinu, deju pinu pie tēva Andra Ritmaņa teksta. Pavadījumu sniegs Ziemeļamerikas Latviešu profesionālais mūziķu kamerorķestris.

Būs arī garīgais koncerts, Latvijas kora Sonore viesu koncerts, kamermūzikas un operas pēcpusdiena LNO diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā, džeza skaņdarbi, teātris Skroderdienas Silmačos, kabarē vakars Debess manna un tautas deju lieluzvedums Deju pinu vainagā, kuru pavadīs Latvijas grupa Folkvakars.

Svētku laikā notiks arī tirdziņš, lietišķās un tēlotāju mākslas izstādes, bērnu nodarbības, sporta spēles, draudzīgie vakari, ieskaitot jauniešu balli, svētku vakariņas un Atvadu dancis visām paaudzēm.

Ar prieku sagaidīsim ne tikai mūsu vietējos dalībniekus un svētku viesus, kaut tie arī daudzi būs ceļojuši lielus gabalus, bet arī tālos ciemiņus. Visi taču esam latvieši zem tās pašas saules.“

Juris Ķeniņš ne tikai darbojas Kanādas Dziesmu svētku rīcības komitejā, bet pats ir apdāvināts mūziķis. Šiem svētkiem viņš ir veidojis jaundarbu kopkorim ar svētku vainagu tēmu – Rožu vainadziņš, tautasdziesmu vārdi.

Tuvāku informāciju var atrast tīmekļa lapā www.latviansongfest.com kā arī Facebook lapā www.facebook.com/latviansongfest2014

Jauni dziesmu draugi, kas vēlās piedalīties Kanādas Dziesmu svētkos Atbalsis korī, var sazināties, lietojot – a.a.k.atbalsis@hotmail.com

Kora Atbalsis vadītāja

Marija Perejma
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com