Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pulcēsimies Melburnā!

Gada nogale būs aktivitātēm piepildīta

Laikraksts Latvietis Nr. 279, 2013. g. 10. okt.
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ivars Cinkuss. FOTO Publicitātes foto.

Tautas deju kopa „Ritenītis“. FOTO Publicitātes foto.

Šī gada nogalē starp 26. un 31. decembri Melburnā notiks īpaši svētki – apmācību kursi diriģēšanā, dziedāšanā un daiļamatniecībā, un tautas deju un dziedāšanas sarīkojumi. Doma šos kursus un sarīkojumus rīkot ierastajā Kultūras dienu / Jaunatnes dienu laikā radās daļēji tāpēc, ka neparedzētu iemeslu dēļ šogad iecerētās Jaunatnes dienas Melburnā nenotiks.

Tomēr Melburnā tai laikā būs rosība. Melburnas tautas deju kopas Ritenītis vadītāji pārcēla savus ieplānotos jubilejas svētkus uz paredzēto Jaunatnes dienu laiku.

Turklāt, neatkarīgi no Ritenīša plāniem, bija radušās domas par diriģēšanas kursiem, kā arī par daiļamatnieku darbnīcu.

Projektu veidotāji pārrunās nolēma notikumus apvienot. Kopējā programma tika saskaņota, dodot iespēju interesentiem piedalīties visos sarīkojumos un kursos.

Diriģēšanas un dziedāšanas saiets

No 26. līdz 31. decembrim notiks Diriģēšanas un dziedāšanas saiets, kurā būs iespēja papildināt zināšanas par diriģēšanu, kā arī iespēja kopā mācīties par kora vokālām lietām. Aicināti piedalīties visi, kuriem interesē diriģēšana un kuri mīl dziedāt. Semināru vadīs Latvijas Dziesmu svētku virsdiriģents un šī gada koru karos pirmās vietas ieguvēja vīru kora Gaudeamus diriģents, arī šī gada Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss. Saieta kulminācijā, 29. decembrī, būs koncerts, kurā diriģenti un dziedātāji liks lietā iegūto pieredzi. Koncertam sekos saviesīgs vakars ar sadziedāšanos un dejošanu. Ivars Cinkuss ar savu kundzi Loriju Vudu (no Čikāgas piecīšiem), dziedās un saspēlēs ar pazīstamiem Austrālijas latviešu mūziķiem.

Tautas deju kopas „Ritenītis“ 60 gadu pastāvēšanas jubileja

Šogad Melburnas tautas deju kopai Ritenītis piepildās 60 darbības gadi, un savu jubileju Ritenītis atzīmēs ar plašu tautas deju uzvedumu un jubilejas balli. Uzvedumā piedalīsies tautas deju ansambļi no vairākām Austrālijas pavalstīm. Tautas deju uzvedums notiks 28. decembrī un jubilejas balle būs Vecgada vakarā.

Daiļamatnieku darbnīca

Paredzēta arī ir Daiļamatnieku darbnīca ar vietējiem daiļamatniekiem. Darbnīcā notiks trejdekšņu gatavošana, rotu kalšana, koka darbi, izšūšana, draudzības siksniņu aušana un tautisko lellīšu gatavošana.

Sagaidāms plašs dalībnieku un skatītāju skaits jaunos svētkos ar izcilām personām no Latvijas un Austrālijas. Tuvāka informācija sekos presē.

Ar jautājumiem var sazināties ar atsevišķo sarīkojumu koordinatoriem:

Diriģēšanas/dziedāšanas saiets – Anita Andersone (03 9867 2070)

Ritenītis 60 Markus Draguns (03 9889 1244 vai 0439392475)

Daiļamatnieku darbnīca – Ilze Švarca mail@vasara.com.au

Anita Andersone
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com