Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Valsts 95 gadu dibināšanas atcere

Aicinām tautiešus to plaši atzīmēt

Laikraksts Latvietis Nr. 282, 2013. g. 2. nov.
Līga Dārziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Daugavas Skolas bērnu koris Skolu sarīkojumā 21. septembrī. FOTO Maksis Dārziņš.

„Dainas“ koris dzied Baltiešu festivālā 12. oktobrī. FOTO Maksis Dārziņš.

Jau trešo gadu Latvijas Valsts svētkus Melburnā atzīmēs vairākas organizācijas kopā. Melburnas Latviešu organizāciju apvienības (MLOA) paspārnē svētdien, šī gada 17. novembrī Melburnas Latviešu namā notiks svinības visas dienas garumā.

Sākot jau plkst. 10.30 tautieši aicināti Latviešu nama foajē telpā pakavēties ēdienu un mantu tirdziņā. Tur varēs iegādāties latviskas rotas, apsveikumu kartes, mūziku un citus suvenīrus, kā arī piparkūkas, siļķes, maizi un dzērienus.

Lielajā zālē plkst. 11.00 notiks Svētku akts divās daļās. Kā jau citus gadus, pirmajā daļā tiks iesaistīta mūsu jaunākā paaudze. Redzēsim MLB Daugavas skolas un Melburnas Latviešu vidusskolas audzēkņu skaistās svētku tradīcijas. Ar priekšnesumiem uzstāsies Rīgas (1.) gaidu un Rīgas (102.) skautu vienības. Īsu uzrunu bērniem sniegs šī gada runas teicējs, Latvijas Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos, Rolands Lappuķe. Šo daļu noslēgs jaunās paaudzes kopkoris – Daugavas skolas un vidusskolas audzēkņi, kopā ar Dainas kora dalībniekiem dziedās Dziesmu Svētkos izplatīto un tautā iemīļoto E. Ešenvalda komponēto Dvēseles dziesmu.

Otrajā daļā dzirdēsim Rolanda Lappuķes svētku runu. R. Lappuķe dzimis Parīzē, strādājis neirozinātņu laukā un par bioloģijas skolotāju, pazīstams dziesminieks un nu jau divdesmit gadus ir veltījis darbam Latvijas diplomātijā. Šobrīd atbild par Latvijas Ārlietu ministrijas sadarbību ar diasporu un savā runā centīsies skaidrot, kāda šobrīd ir Latvijas diasporas valdības politika. Svarīgs jautājums šobrīd ir tas, kā nezaudēt saikni ar tiem 200 000 un vairāk latviešiem, kas pēdējos desmit gados atstājuši Latviju. Apskatīs latviešu identitātes uzturēšanas jautājumus un Pilsonības likuma grozījuma sekas. Iespējas Latvijai sadarboties ar tautiešiem ārzemēs un viņiem iesaistīties Latvijas attīstībā tikai pieaug.

Tālākus priekšnesumus sniegs koris Daina.

Starpbrīža laikā un pēc sarīkojuma viesi aicināti pakavēties un iestiprināties Dārza kafejnīcas latviskajā gaisotnē.

Visi Valsts svētku viesi aicināti ierasties tautas tērpos!

MLOA vārdā –

Līga Dārziņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com