Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pasaules krāsas „Dzintara aprūpes mājā“ Adelaidē

Mākslas izstāde un koncerts

Laikraksts Latvietis Nr. 283, 2013. g. 8. nov.
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Izstādi atklāja I. Rumpe. FOTO Pēteris Strazds.

Lilita Daenke stāta par savu kokli. FOTO Pēteris Strazds.

Lietuviešu ansamblis. FOTO Pēteris Strazds.

I. Hoile pie fotogrāfijām, kuras ieguva visvairāk balsis. Viņas brālis T. Lemans. FOTO Sooz Goodes.

V. Lagzdiņa spēlē flauti. FOTO Sooz Goodes.

Viesi klausijās un izbaudija jauku pēcpusdienu kopā ar draugiem. FOTO Sooz Goodes.

Svētdien, 27. oktobrī visas trīs baltiešu valstu sabiedrības biedri tika aicināti apmeklēt pirmo reizi rīkotu mākslas izstādi. Kopā 28 mākslas darbi tika izstādīti, un starp tiem arī bija redzami darbi, ko veica paši veco ļaužu māju iemītnieki. Pēcpusdienas programmā arī bija muzikālā daļa, ko izpildīja mūziķi gan dziedot, gan spēlējot kādu mūzikas instrumentu, un pēc tam sekoja kūkas ar tēju un kafiju.

Iemesls šim sarīkojumam ir veicināt sadarbību ar vietēju baltiešu sabiedrību un viņu iemītniekiem, kuri dzīvo Amber Aged Care. Daudziem no viņiem nav piederīgo, un viņi nav spējīgi tālu staigāt. Bija ļoti patīkami redzēt ap 100 viesu atnākam, kas sēdēja starp iemītniekiem čalodami, un ik palaikam bija sadzirdami smiekli un jautrība. Katram izstādītam mākslas darbam bija pielikts numurs, un skatītājiem bija lūgts iesniegt vērtējumu par viņu skatījumā mīļāko vai skaistāko darbu. Mākslas darbs, kuram būs vislielākā piekrišana, saņems godalgu.

Priekšsēde M. Puķīte ievadīja pēcpusdienas programmu, apsveicot viesus un māksliniekus un lūdza Intai Rumpei atklāt šo izstādi. I. Rumpe bija viena no pirmajām valdes loceklēm, kad šī iestāde tika dibināta un uzbūvēta 1990tos gados. Atklājot šo izstādi, I. Rumpe īsumā pastāstīja par šo māju un kā no dažām mazām ēkām tā ir šodien izaugusi par vienu no labākajām veco ļaužu aprūpes mājām Adelaidē, pateicoties tiem labiem pamatiem, kuri tika likti sākam gados.

Pēc atklāšanas sekoja muzikālā daļa, un L. Daenke mūs iepriecināja ar sava tēva taisīto kokli, nospēlējot divas tautas dziesmas. Pirms spēlēšanas Lilita klātesošajiem pastāstīja nedaudz par kokli. Pēc tam lietuvieši uzstājās ar dziesmām – gan solists, gan mazs ansamblītis. Pēdējais bija V. Lagzdiņas priekšnesums, spēlējot uz savas flautas. No sākumu bija samērā grūti apklusināt čalošanu, bet diezgan drīzi viss kļuva kluss, jo skaņa, ko Vineta mums piedāvāja, bija ļoti patīkama un gribējās visu noklausīties pilnībā.

Sekoja uzkodas un arī izstādīto darbu aplūkošana. Klātesošie nobalsoja par melnbaltām fotogrāfijām, ko igaunis Tīts (Tiit) Lehmets, kura mamma Anna Lehmets bija viena no pirmajiem šeit uzņemtajiem iemītniekiem. Lehmets esot saņēmis vairākas godalgas un esot visā pasaulē pazīstams kā labs fotogrāfs. Šīs fotogrāfijas izstādei bija atnesusi viņa māsa. Bija ļoti jauki redzēt tik daudz un dažādu mākslas darbu. Šī bija ļoti patīkama un sekmīga pēcpusdiena. Tā liecina par to, ka baltieši ir tiešām ļoti talantīgi, skatoties uz mākslas darbiem un noklausoties muzikālos priekšnesumus. Izskatās, ka šāda veida pēcpusdiena notiks 2014. gadā.

M. Puķīte
Amber Aged Care priekšniece
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com