Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas 95. dzimšanas dienas sarīkojums

Sidnejas Latviešu skolā

Laikraksts Latvietis Nr. 286, 2013. g. 28. nov.
Marita Lipska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sidnejas Latviešu skola. FOTO Ieva Lapiņa.

Sidnejas Latviešu skola. FOTO Ieva Lapiņa.

Svētku torte. FOTO Ieva Lapiņa.

Š.g. 16. novembrī Sidnejas Latviešu skolā mācību diena iesākās kā parasti ar svētbrīdi.

Pirmajā dienas daļā bērni mācījās latviešu valodu, zīmēja un veica dažādus uzdevumus, kas saistīti ar Latvijas valsts nozīmīgiem svētkiem.

Pēc pusdienām visi skolēni, skolotāji un vecāki sanāca kopā, lai svinīgā pasākumā atzīmētu Latvijas valsts 95. dzimšanas dienu. Visi klātesošie piecēlās kājās, karoga ienešanai, un nodziedāja Latvijas valsts himnu. Vairāki skolas bērni bija ģērbušies latviešu tautas tērpos, kas arī radīja īpašu svētku noskaņu.

Sekoja skolas direktores Māras Moras svētku uzruna par godu Latvijas gadadienai – par Latvijas aktualitātēm un tās nozīmi katra latvieša dzīvē.

Māra izteiksmīgi un emocionāli nolasīja arī Jāņa Jaunsudrabiņa dzejoli Bērnam – par svēto vārdu – Dzimtene un tās mīlestību.

Noskatījāmies muzikālo videoierakstu – Latvijas Neoficiālais Video Andra Kiviča un Lauras Dabares izpildījumā. Tas ir muzikāls stāsts par Latvijas realitāti šodien – par vairāk nekā 300 000 izbraukušo no dzimtenes un par mīlestību pret savu zemi, neskatoties uz to, cik tālu katrs arī no mums atrastos.

Skolēni nodziedāja visiem pazīstamās latviešu autoru dziesmas – Tev mūžam dzīvot, Latvija (J. Mediņš, V. Plūdons) un Daugav' abas malas.

Māra Mora informēja par PBLA konkursa rezultātiem – par labāko 3 min. videofilmu par latviešu skolām ārpus Latvijas. Mūsu skola ir ieguvusi godpilno trešo vietu, to dalot arī ar Melburnas skolu, un $200 lielu balvu. Pirmo vietu saņēma Minesotas Latviešu skola, bet otro – Ziemeļkalifornijas skola. Visi bija vienisprātis, ka mūsu skolas video ir izdevies ļoti dinamisks, saistošs un interesants, pat neņemot vērā to, ka tas tapa tikai dažas dienas pirms konkursa noslēguma. Par filmiņas veidošanu jāpateicas absolventu klases meitenēm – Kārlai Tuktēnai, Diminikai Drēziņai, Zintai Morai, skolotājai Maritai Lipskai un it īpaši jāatzīmē Zintas un skolas direktore Māras ieguldījums, kuras šim darbam veltīja vairāk nekā 10 stundas – videomateriālu, bilžu un mūzikas salikšanai. Bērni un vecāki noskatījās mūsu skolas veidoto filmiņu 2 reizes un ar lielu aizrautību, kā arī pirmās vietas ieguvēju video.

Klātesošie nodziedāja dziesmu Himna ar L. Breikša vārdiem.

Tālāk sekoja skolotāja Māra Bruzguļa sagatavots interesants video materiāls ar nosaukumu Dievs svētī, Latviju! – Rok versija. Tajā tika atspoguļoti Latvijas valstij nozīmīgi vēsturiski notikumi.

Pasākuma beigu daļā visa skolas saime nodziedāja apsveikuma dziesmu Latvijai 95. dzimšanas dienā – Daudz baltu dieniņu, un bērni aizdedzināja svecītes svētku tortē. Dzimšanas dienas kūka bija izdevusies krāšņa un garda; to sarūpēja Laimas mamma Lolita.

Visi skolas dalībnieki devās mājās ar gaišu noskaņu un svētku sajūtu sirdīs!

Marita Lipska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com