Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Protests pie Ēģiptes ģenerālkonsulāta Sidnejā

Atbalsta ieslodzīto Austrālijas latviešu žurnālistu

Laikraksts Latvietis Nr. 292, 2014. g. 17. janv.
Ināra Graudiņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Demonstrācija Sidnejā pie Eģiptes ģenerālkonsulāta. FOTO Ināra Graudiņa.

Lasīju PBLA ziņās, ka svētdien, 12. janvārī, plkst. 13. pie Ēģiptes ģenerālkonsulāta Sidnejā notiks demonstrācija par to, ka Ēģiptē pirms trim nedēļām kopā ar trim kolēģiem apcietināts latviešu izcelsmes Austrālijas žurnālists Pēteris Greste. Šī ziņa bija laikrakstā Latvietis (Nr. 291) un parādījusies Facebook.

Ierados pie ģenerālkonsulāta Commonwealth ielā Sarijhilsā (Surry Hills) jau laicīgi. Daudz policistu; izskatās, ka gaida daudz protestētāju! Stāvēju, gaidīju, kas no notiks! Vairāki labi ģērbti cilvēki tika laisti iekšā pa ģenerālkonsulāta durvīm, domāju, ka varbūt jāseko viņiem. Policists jautāja, vai esmu atnākusi balsot referendumā. Teicu, ka esmu atnākusi protestēt par ieslodzītajiem žurnālistiem. Demonstrācija notiekot pāri ielai! Brīdināja mani, ka varētu iznākt liela grūstīšanās, lai uzmanoties!

Sāka tur pulcēties ļaudis, pēc manām domām, ne vairāk kā ap 150 ar dažādiem plakātiem, saukļiem. Lieta kļuva skaidra! Nekāda demonstrācija, lai atbrīvotu žurnālistus!

Plakāti atspoguļoja demonstrācijas īsto iemeslu. (Anti-Coup, Pro Democracy, Muslim Brotherhood, Freedom for Justice Party, Islamic Party, Pro Morsi Alliance utt.) Šie demonstrētāji bija pulcējušies, lai protestētu pret tagadējās valdības ieteiktajām maiņām Ēģiptes konstitūcijā. Referendumā balsoja par vai pret šīm maiņām.

Palikām ielas pretējā pusē prom no bļaustīgā, skaļā pūļa! Pienāca ABC TV žurnāliste un redzēdama, ka mums ar pāri ielai grupējumu nav nekāda sakara, jautāja, kas mums par iemeslu šeit būt. Stāstīju viņai par ieslodzītajiem žurnālistiem, to skaitā Pēteri Gresti. Biju pārsteigta, ka viņa par šo lietu nekā nezināja!

Tā nu beidzās mūsu demonstrācija!

Ināra Graudiņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com