Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Starptautisks mūzikas festivāls Jaundienvidvelsā

Piedalās latviešu muzikantes

Laikraksts Latvietis Nr. 293, 2014. g. 23. janv.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ansamblis „Strung Secrets“. No kreisās: Džeimss Volšs (James Walsh), Kaija Upeniece, Raians Čērčs (Ryan Church), Vēsma Putniņa un Deimians Gibins (Damian Gibbins). FOTO Ojārs Greste.

Namējam ir spēks! Ojārs Greste un Indra Buracevska. FOTO Karola Aizaka (Carol Isaacs).

„Somesing Laik Zat“ ansamblis. No kreisās: Anne Lēmane-Kuita (Ann Lehmann-Kuit), Kaija Upeniece, Vēsma Putniņa un Viktorija Mačēna. FOTO Ojārs Greste.

Londonas Klezmera kvartēts koncertā Ilavaras tautas mūzikas festivālā. No kreisās: Sūzija Evansa (Susi Evan), Karola Aizaka (Carol Isaacs), Indra Buračevska un Ilana Kravica (Ilana Cravitz). FOTO Ojārs Greste.

Domāju, ka piekritīsiet – Latvieši ir visur! No 16. līdz 19. janvārim četras latvietes piedalījās trijos atsevišķos ansambļos starptautiskajā Ilavaras Tautas mūzikas festivālā (Illawarra Folk Music Festival), kas notiek katru gadu Bulai (Bulli) pilsētā Jaundienvidvelsā.

Visi Sidnejas latvieši, un arī daudz latvieši citās Austrālijas pilsētās, pazīst Viktoriju Mačēnu, Kaiju Upenieci un Vēsmu Putniņu kā izcilas muzikantes, kuras bagātina daudzus latviešu sarīkojumus. Bet ārpus latviešu sabiedrības jau piecus gadus Viktorija, Kaija un Vēsma spēlē kopā ar citiem muzikantiem ansamblī, kas saucas Somesing Laik Zat. Ansamblis spēlē gan latviešu tautas mūziku, gan citu Eiropas tautu mūziku, ar mazliet čigānisku noskaņu. Muzikantes paskaidroja, ka ansambļa vārds tapis mēģinājos. Kad izdevies kāds radošs aranžējums, viņas teikušas viena otrai nu, apmēram, tamlīdzīgi. Un kad bija jāizvēlas ansambļa vārdu, šī frāze pārvērtās angļu valodā, ar drusciņ austrumeiropiešu akcentu, kā Somesing Laik Zat! Ansamblī Viktorija spēlē akordeonu, Kaija kontrabasu un čellu, Vēsma vijoli un visas arī dzied. Viņām līdzi spēlēja mandolīnu un dziedāja norvēģiete Anne Lēmane-Kuita (Ann Lehmann-Kuit).

Somesing Laik Zat jau trešo gadu pēc kārtas tika aicināts piedalīties Ilavaras festivālā. Šogad ansamblis spēlēja trijās sesijās un pēdējā novadīja latviešu dančus un rotaļas. Muzikantes darīja latviešu dziesmas saprotamas, paskaidrojot dziesmu jēgu un dažas rindiņas pat dziedot angliski. Pēdējā dziesmā (Es nenācu šai vietā) muzikanti aicināja publiku dziedāt līdzi neparasto piedziedājumu! (skat video: http://www.youtube.com/watch?v=F_cBbY3s8lo).

Somesing Laik Zat ir arī piedalījies Kanberas Tautas mūzikas festivālā, kas ir vislielākais tautas mūzikas festivāls Austrālijā. Vēsma ikdienā strādā, mācot mūziku maziem bērniem; Kaija nodarbojas ar dažādām muzikālām nodarbībām, lai veicinātu sadzīvi caur mūziku (skat Kaijas tīmekļa vietni http://www.liferhythmsmusic.com). Viktorija māca klavierspēli un studē maģistra grādu mūzikas terapijā.

Kaija un Vēsma arī piedalījās Ilavaras festivalā citā ansamblī, kas saucas Strung Secrets (Stīgu noslēpumi), kopā ar seniem draugiem muzikantiem Deimienu Gibinsu (Damian Gibbins) – bandžo, ģitāra, mandolīna; Raianu Čērču (Ryan Church) – bungas; Džeimsu Volšu (James Walsh) – kontrabass, ģitāra. Strung Secrets spēlēja pirmo reizi šajā festivālā.

Ansambļa video klipu var redzēt šeit: http://www.youtube.com/watch?v=cW99CVS-JMc.

Bez augšminētajām trijām latviešu muzikantēm bija arī vēl ceturtā, kas piedalījās Ilavaras festivalā. Tā bija melburniete Indra Buračevska (Buraczewska), kas spēlēja kontrabasu ar Londonas Klezmera kvartetu (London Klezmer Quartet). Ansamblis spēlē klezmera jeb tradicionālā ebreju tautas mūzikas stilā, kas aizrauj ar savu dzīvesprieku un dziļo emocionalitāti. Pārējie kvarteta muzikanti ir Ilana Kravitza (Ilana Cravitz) – vijole, Sūzija Evansa (Susi Evan) – klarnete un Karola Aizaks (Carol Isaacs) – akordeons. Indras brīnišķīgo balsi, kopā ar Londonas Klezmera kvartetu var dzirdēt video klipā: http://www.youtube.com/watch?v=h0A-priOGFw.

Londonas Klezmera kvartets ceļos pa vairākām Austrālijas pilsētām janvārī un februārī; koncerta datumi redzami tīmekļa vietnē http://www.londonklezmerquartet.com/oztour2014dates.html.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com