Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Kālabad“

„Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris“ izdod jaunu albumu

Laikraksts Latvietis Nr. 295, 2014. g. 5. febr.
Aija Kaukule -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kompaktdiska „Kālabad“ vāks.

„Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris“. FOTO Jānis Deinats.

Nācis klajā grupas „Dzelzs Vilks“ izveidotās apvienības „Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris“ jaunais albums „Kālabad“, un grupa aicināja uz albuma atvēršanas notikumu Latvijas 1. Rokkafejnīcā, Reiterna namā, 5. decembrī.

Kālabad ir jau trešais studijas albums, kam iedvesmu Dzelzs Vilks smēlis dainu plašajos laukos. Sekojot mūsdienu tautas mūzikas garā līdz šim radītiem ierakstiem Kur Vakara Zvaigzne Lec un Uijā Uijā Nikni Vilki, jaunais albums ir pirmais, kas tapis paplašinātā mūziķu sastāvā, dibinot Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestri.

Albumā iekļautas 12 kompozīcijas ar grupas radītu oriģinālu mūziku un dainu tekstiem, starp tām arī grupas aktuālais radio singls Salā Jūra Daugaviņa. Albums ieskaņots Siguldas Skaņu ierakstu studijā, tā producenti – Gints Sola un Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris, izdevējs – Upe Tuviem un Tāliem.

Ierakstā piedalās Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris: Juris Kaukulis (stīgas, taustiņi, balss), Kaspars Tobis (taustiņi, sitaminstrumenti, balss), Kārlis Alviķis (stīgas, balss), Mārcis Judzis (sitaminstrumenti), Ieva Strode (vijole, balss), Valērijs Cīrulis (stīgas, balss) un viesi: Andris Alviķis (ģīga, kontrabass), Inna Raihmane (vijole), postfolkloras grupa Vecpilsētas dziedātāji (balsis).

Kālabad vizuālajā noformējumā unikālu ilustrāciju galeriju radījuši mākslinieki Viesturs un Vivianna Maria Staņislavski, asprātīgi iezīmējot Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestra garu – tas ved dainu tekstu manifestētā mītiskā realitātē, kura dabiski iejūk latvieša pieredzē arī 21. gadsimtā.

„Tautas gara mantu glabātuve ir pilna ar dzīves enerģiju, un mūsu mūzika iet tai līdzi – smejas, raud, ir vienkārši uzbrūkoša vai piedauzīga. Muzikāli galvenais mērķis bija panākt to klātbūtnes vētrainās enerģijas efektu, kādu albuma dziesmas līdz šim modinājušas mūsu koncertos. Mums izdevies radīt Dzelzs Vilkam neierastāku skanējumu, kurā jūt telpu un elpu ap pašiem mūziķiem, samazinot elektronisko tehnoloģiju invāziju un atklājot jaunu instrumentu panorāmu,“ jauno albumu raksturo tā mūzikas autors Juris Kaukulis.

Kālabad pieejams lielākajās mūzikas un grāmatu tirdzniecības vietās, Statoil degvielas uzpildes stacijās, kā arī internetā – www.xnet.lv

Aija Kaukule
„Dzelzs Vilks“ menedžments
www.dzelzsvilks.comAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com