Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Latviešu nama Dāmu kopa

Gadskārtējā sanāksme

Laikraksts Latvietis Nr. 296, 2014. g. 13. febr.
IN -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLNK

Melburnas Latviešu nama kooperatīva Dāmu kopas pārstāves un MLNK priekšsedis Kārlis Kasparsons. FOTO no privātā arhīva.

Melburnas Latviešu nama kooperatīva Dāmu kopas sanāksme. FOTO Ilze Nāgela.

Melburnas Latviešu nama kooperatīva Dāmu kopas sanāksme. FOTO Ilze Nāgela.

Melburnas Latviešu nama kooperatīva Dāmu kopas sanāksme. MLNK priekšsedis Kārlis Kasparsons pasniedz ziedu pušķi Mārai Lezdkalnai. FOTO Ilze Nāgela.

Roksija Reitere (no kreisās) dāvina stādu Birutai Smith. FOTO Ilze Nāgela.

No kreisās: Velta Švolmane un Aija Grosa. FOTO Ilze Nāgela.

Cepu, cepu kukulīti,
Citu lielu, citu mazu.
Sanāks mani bāleliņi,
Citi lieli, citi mazi.
T.dz.

Trešdien, 5. februārī, Melburnas Latviešu namā notika gadskārtējā Nama kooperatīva Dāmu kopas sanāksme, uz kuru bija ieradušās apmēram 20 Dāmu kopas pārstāves. Sanāksmi ievadīja Dāmu kopas vadītāja Māra Lezdkalna, sniedzot ziņojumu par 2013. gadā padarīto. Vispirms viņa sirsnīgi jo sirsnīgi pateicās visām dāmām par pašaizliedzīgo darbu, par vienmēr lielo atsaucību un izpalīdzēšanu vajadzīgajā brīdī; īpaši liels paldies Veltai Švolmanei.

Lezdkalnas kundze atgādināja, ka Dāmu kopa darbojas Melburnas Latviešu nama paspārnē kā Lēdiju papildspēku vienība (Ladies' Auxiliary), lai palīdzētu Namam finansiāli, kā tas ir bijis kopš Dāmu kopas dibināšanas. Pagājušais – 2013. gads Dāmu kopai ir pagājis, cītīgi strādājot; ir bijušas ļoti aizņemtas un ražīgas dienas, ka arī klusāki brīži – īpaši ziemas vidū, kad liela daļa Melburnas tautiešu bija devušies uz Dziesmu svētkiem Rīgā. Attiecībā uz cepšanas darbiem, viņa piezīmēja, ka tāpat kā iepriekšējos gados, pēc pīrāgiem Nama kafejnīcā joprojām ir vislielākais pieprasījums; iespējams, ka tos būs jācep vairāk.

MLN Dāmu kopas administratīvais sastāvs ir sekojošs: dežūras virtuvē un kafejnīcā ir Māras Lezdkalnas pārziņā, Roksija Reitere ne tikai rūpīgi seko un vada finansiālās lietas, bet viņas vadībā arī ir svētdienu dežūras, Biruta Smith iepērk un atved uz Namu gan dzērienus kioskam, gan produktus kafejnīcai.

Kasiere Roksija Reitere savā ziņojumā informēja, ka noslēdzot finansiālo 2013. gadu, kafejnīcas kase pārveda ienākumu $21 597 uz Nama kasi; apgrozījums 2013. gadā bija $40 249. No Dāmu kopas termiņa noguldījuma procentiem 2013. gadā ieņemti $12 355; tādēļ, ka ļoti kritušās procentu likmes, arī šie ienākumi kritušies. Reiteres kundze norādīja, ka šie cipari ir atrodami Latviešu Namā, kur tie ir izlikti pie ziņojumu sienas.

Sekoja Māras Lezdkalnas paziņojums, ka ilgi gaidītie Nama virtuves pārbūves un remonta darbi beidzot sāksies marta beigās, un paredzēts, ka jaunā virtuve būs lietojama jau jūnija sākumā. Pa remonta laiku provizoriska kafejnīca tiks iekārtota foajē telpā; arī pīrāgu un maizīšu cepšana turpināsies Lielās zāles virtuvē.

Melburnas Latviešu nama kooperatīva valdes priekšsēdis Kārlis Kasparsons apsveica dāmas, uzsākot jaunu darba cēlienu, un izteica lielu atzinību viņu veiktajam darbam – allaž rosīgas un atsaucīgas, allaž izpalīdzīgas. K. Kasparsons kā pateicību Mārai Lezdkalnai pasniedza ziedu pušķi. R. Reitere kā pateicību par čaklo darbu pateicās Birutai Smith, dāvinot allaž zaļojošo stādu.

Sanāksmes tālākajā gaitā tika pārrunāti dažādi jautājumi, kas saistīti ar Dāmu kopas turpmāko darbību: ik sestdienas dežūras (patreiz ir 12 kafejnīcas dežurantes), cepšanas komandu ik nedēļas dežūras. (Patreiz jau ir, apmēram, 20 cepējas, un jauna cepēju komanda organizējas Lindai Drēziņai.)

Lai katras skolas sestdienas rīts varētu iesākties ar smaržīgām maizītēm un pīrāgiem, Nama Dāmu kopas darbs jau tagad izplānots visa gada garumā. Tiek arvien gaidītas un ar prieku pieņemtas palīdzīgas rokas!

Sanāksmi noslēdzot, dāmas Nama priekšdārzā nofotografējās; šīs kopbildes no gada sākuma sanāksmēm nu jau kļuvušas par skaistu tradīciju. Sekoja neformālā daļa, kurā tika baudītas nelielas veselīgas brokastis, glāze šampanieša vai sulas; neiztrūka garšīgas kūkas (ar zemu tauku procentu) un kafija.

IN
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com