Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas uzņemšana NATO

Prezidenta uzruna 10. gadadienas svinīgajā pasākumā

Laikraksts Latvietis Nr. 303, 2014. g. 3. apr.
Andris Bērziņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ministri!
Ekselences!
Bruņoto spēku karavīri!
Godātie svinīgā notikuma apmeklētāji!

Pirms desmit gadiem Latvijas valsts sasniedza vienu no nozīmīgākajiem mērķiem – iestāties NATO, kas tika uzstādīts, atgūstot valstisko neatkarību. Tādēļ šī diena ir īpaša – mēs svinam desmito gadadienu, kopš Latvija kļuva par NATO dalībvalsti!

Lēmums par dalību pasaules spēcīgākajā militārajā aliansē viennozīmīgi un neapstrīdami bija pareizs. Latvija šobrīd ir drošāka, kā jelkad agrāk bijusi. Jo īpaši pēdējie notikumi Ukrainā un tiem sekojošā mūsu NATO sabiedroto reakcija pierāda, ka mēs varam droši rēķināties ar alianses līguma 5. panta izpildi pilnā apmērā.

Vēsturiski melnākie datumi Latvijā – 17. jūnijs, 25. marts un 14. jūnijs – vairs nedrīkst atkārtoties un tie neatkārtosies. To nepieļausim nedz mēs, nedz arī mūsu partneri NATO. Mūsu pienākums ir šādu drošības līmeni nodot arī nākamajām paaudzēm.

Mūsu vērtības ir cieņa pret cilvēku, brīvība, tolerance un solidaritāte. Tās ir arī mūsu sabiedroto vērtības. Un mēs esam gatavi tās aizstāvēt. Mēs to darām gan savā valstī, gan kopā ar sabiedrotajiem NATO. Jo mūsu kopīgā nozīmīgākā misija ir mūsu valstu aizsardzība pret visiem mūsdienu draudiem un izaicinājumiem. Un tas nav tikai militārais apdraudējums. Tāpēc mums jāturpina stiprināt valstiskumu, sabiedrības saliedētību, ekonomisko izaugsmi un aizsardzības spējas. Mēs to darām mājās un tālu aiz savas valsts robežām. Vēlos pateikties visiem mūsu karavīriem par pašaizliedzīgo darbu Latvijas sardzē gan mājās, gan starptautiskajās operācijās.

Šajā starptautiskās krīzes laikā, kad no jauna tiek pārrakstītas Eiropas valstu robežas, ir izšķiroši svarīgi ne tikai ieguldīt lielākus resursus Latvijas aizsardzībā, bet arī reāli rīkoties tagad, lai NATO ietvaros primāri stiprinātu Baltijas valstu aizsardzību un sadarbību, kā arī visa reģiona drošību. Nozīmīgi partneri šajā ziņā noteikti ir arī mūsu kaimiņi – Polija un Ziemeļvalstis.

Mērķtiecīgi, soli pa solim, Saeimai un valdībai ir jāpanāk, ka ieguldām Latvijas aizsardzībā apsolītos divus procentus no iekšzemes kopprodukta. Tas ir nostiprināts likumā, tam piekrīt drošības un aizsardzības eksperti, to prasa loģika un veselais saprāts. Ir laiks to īstenot.

Ukrainas krīzei ir jākļūst par brīdinājuma zvanu un atgādinājumu tam, ka drošība un valsts neatkarība nav pašsaprotama dāvana. Tā ir jānovērtē, jāsargā un jāaizstāv. Par to ir jābūt modriem vienmēr, bet jo īpaši tādos brīžos kā šis. Jā, pasaule mainās. Tas ietekmē ikvienu, jo pasaule ir atvērta un valstis cieši saistītas. Izolācija nav nedz iespējama, nedz vajadzīga. Tādēļ mums ir jābūt drošiem, gudriem un pārliecinātiem par sevi!

Novēlu, lai šie desmit gadi NATO sastāvā ir kā labs sākums drošai, pārtikušai un plaukstošai Latvijai!

Andris Bērziņš
Latvijas Valsts prezidents
2014. g. 29. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com