Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Arhibīskaps E. E. Rozītis Kanberā

Šī nedēļas nogale bija Liela diena

Laikraksts Latvietis Nr. 307, 2014. g. 1. maijā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kanberas latviešu ev. lut. draudzes priekšnieks Egons Eversons un arhibīskaps E. E. Rozītis. FOTO Imants Skrīveris.

Šī gada Lieldienu nedēļas nogalē Kanberā viesojās Latvijas ev. lut. baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) arhibīskaps E. E. Rozītis ar dzīvesbiedri Veru Rozīti.

Lielās Piektdienas, 18. aprīlī, vakarā Sv. Pētera baznīcā, Reid, viņš vadīja dievkalpojumu ar dievgaldu. Sprediķa tēma bija par cilvēka divām dzīvēm – dabīgo, kas ir fizisks dzīvošanas process no sākuma līdz mūža beigām, un kristīgo, kas ir atgriešanās pie Dieva. Teikto viņš ilustrēja ar diviem grafiskiem zīmējumiem – pretējiem pusapļiem abām dzīvēm.

Dievkalpojuma noslēgumā Kanberas ev. lut. draudzes priekšnieks Egons Eversons pateicās arhibīskapam par apciemojumu un atvadās draudzes vārdā pasniedza viņam grāmatu – Kanberas latviešu saimes 50 gadi.

Savukārt, arhibīskaps Rozītis savā un LELBĀL virsvaldes vārdā pasniedza Egonam Eversonam Atzinības rakstu par uzticīgo un pašaizliedzīgo darbu draudzē un Kristus baznīcā.

Nākamā dienā, sestdienas rītā, draudzes locekļi kopā ar arhibīskapu un viņa kundzi pulcējās Sv. Pētera baznīcas zālē uz atvadu saietu. Draudzes Dāmu komiteja bija sagādājusi ļoti bagātu mielasta galdu, un, pēc galda lūgšanas un mielasta iebaudīšanas, saieta dalībnieki noklausījās arhibīskapa stāstījumu par notiekošo ev. lut. baznīcas draudžu dzīvēs, kā arī atbildēja uz klausītāju jautājumiem. Viņš pastāstīja par arhibīskapa zizli, ko pirmoreiz 1932. gadā saņēma arhibīskaps T. Grīnbergs, un šis zizlis ir nodots nākamajiem arhibīskapa amata izpildītājiem – prof. K. Kundziņam, A. Lūsim un patlaban – E. E. Rozītim.

Arhibīskapa kundze Vera Rozīte pastāstīja par lūgšanas veidiem un lūgšanas spēku – katru teikto lūgšanas vārdu vajag piedomāt ar visu savu būtību, un tad šī lūgšana dos garīgo apmierinājumu.

Kanberas latviešu ev. lut. draudzei šī nedēļas nogale bija Liela diena – paldies arhibīskapam E. E. Rozītim un viņa kundzei.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com