Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Latviešu ciema tradīcijas

Daugavas Vanagu pusdienas

Laikraksts Latvietis Nr. 314, 2014. g. 19. jūnijā
Jēkabs Ziedars -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ciema galds Daugavas Vanagu pusdienās. FOTO Jēkabs Ziedars.

Melburnas Latviešu ciemam pieder divdesmitvietīgs autobusiņš. Ciems algo profesionālu autobusa vadītāju, kas ciema iedzīvotājus bez maksas ved uz sarīkojumiem, galvenokārt, – Latviešu namā un Daugavas Vanagu namā. Daugavas Vanagu namā katra mēneša pirmajā sestdienā tiek gatavotas pusdienas, kuras ir tik populāras, ka katru reizi piesakās gandrīz pilns autobusiņš braucēju.

Tā arī 7. jūnijā braucienam uz Daugavas Vanagiem autobusiņš bija gandrīz pilns. Izņēmums bija, ka autobusiņu vadīja pati Ciema vadītāja.

Daugavas Vanagu namā Ciema viesiem parasti ir rezervēti divi galdi nama dziļākajā, reprezentācijas jeb virtuves galā. Kad vietas ir aizņemtas, tad jāsteidzas uz bāra istabu, lai iegādātos dzeramos. Galdu servēšanas kārtas izloze izraisa priekus vai nopūtas atkarībā no izvilktā numura. Šinī dienā ēdienu karte sastāvēja no sakņu zupas; cūkas cepeša, skābiem kāpostiem un kartupeļiem ar piedevām; krāsnī ceptas zivs un kartupeļiem ar piedevām; tiramisu ar persikiem; smalkmaizēm; tortes un kafijas vai tējas. Pēc ēdienu baudīšanas varēja spriest, ka zivs cepēju varētu ieteikt par sievu katram makšķerniekam, cik garšīga bija zivs, un cūkas cepetis bija mīkstāks par mīkstu. Arī tiramisu garša tika uzteikta.

Pirms došanās atceļā incidents ar vienas dāmas rokassomiņu parādīja, cik svarīgs ir pieredzējis autobusa vadītājs. Atceļā tika karsti diskutēta viena ciema sadzīves problēma, un tad bijām atpakaļ ciemā, un katrs devas uz savām mājām. Šī ir viena no svarīgajām Ciema tradīcijām, kuras Ciema iedzīvotājiem dod tik svarīgo piederības sajūtu.

Jēkabs Ziedars
Speciāli laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com