Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pēteris Greste

Raksti Zviedrijas presē

Laikraksts Latvietis Nr. 316, 2014. g. 2. jūlijā
Māra Krēsliņa-Rozīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicieni no Stokholmas!

Pārsūtu divus rakstus, kas pēdējās dienās parādījušies Zviedrijas plašsaziņu tīklos.

Atbalstām Pēteri un piederīgos, kas tik efektīvi cīnās par viņa attaisnošanu.

Novēlot izturību,

Māra Krēsliņa-Rozīte

* * *

Trešdien, 25. jūnijā Zviedrijas lielākajā rīta avīzē Dagens Nyheter (DN) 1. lpp. raksts Inget brott att rapportera från en revolution.

http://www.dn.se/nyheter/sverige/inget-brott-att-rapportera-fran-en-revolution/

Ziņošana no revolūcijas nav noziegums

Tulkojums latviski

Pirmdien kādā Ēģiptes tiesā piesprieda starp 7 un 10 gadu cietuma sodu 3 Al-Džazīras telekanāla žurnālistiem. Trīs žurnālistus, Pēteri Gresti, Muhāmedu Fāmī un Baheru Muhāmedu, apcietināja neilgi pirms jaunā gada. Prokurors apgalvo, ka viņi esot izplatījuši „nepatiesas ziņas“ sakarā ar protestiem Ēģiptē pagājušo vasaru.

Tāpat kā Al-Džazīra arī mūsu mēdiju uzņēmumi ziņoja no Ēģiptes pērn kad Muhāmedu Mursī gāza no varas. Mūsu uzdevums, uz mata tā kā mūsu internacionālo kolēģu, bija liecināt par notikušo tur.

Tiesas spriedums mūsu TV kolēģiem ir juridisks skandāls. Noziegums, par ko viņi esot vainīgi, nav nekāds noziegums – šeit ir runa par vārda brīvību, kas ir pamats brīvai un atklātai sabiedrībai. Šīs tiesības ir universālas.

Padarot par noziedzniekiem tos, kas izmanto savas pamata cilvēka brīvības un tiesības, Ēģipte savai sabiedrībai nekalpo un bojā savu internacionālo slavu.

Mēs, zemāk parakstījušies, pārstāvam trīs dažādus mēdiju uzņēmumus Zviedrijā. Bet mēs gribam kopīgi protestēt pret Ēģiptes valdības brutālo apiešanos ar žurnālistiem un izsakām solidaritāti ar notiesātajiem un viņu piederīgiem.

Pēteri Gresti, Muhāmedu Fāmī un Baheru Muhāmedu vajag nekavējoties atbrīvot. Ziņošana no revolūcijas nav noziegums.

Cilla Benkö, Sveriges Radio direktore
Thomas Mattsson, Expressen galvenais redaktors
Peter Wolodarski, Dagens Nyheter galvenais redaktors

* * *

Ceturtdien, 26. jūnijā internetā parādījās sekojošais raksts Upphäv domen mot de tre journalisterna

http://www.svt.se/nyheter/sverige/upphav-domen-mot-de-tre-journalisterna

Atcelt spriedumu pret trim žurnālistiem

Tulkojums latviski

Tiesas spriedums pret trim telekanāla Al-Džazīras žurnālistiem Kairā ir brutāls pierādījums Ēģiptes brīvā vārda un cilvēktiesību necienīšanai.

Kā Skandināvijas lielākā mēdiju uzņēmuma vadītāji pievienojamies protestiem, ko šodien izpauž 56 zemju publicisti caur mēdiju organizāciju EBU un griežamies pie Ēģiptes valdības:

Atceļiet spriedumu pret Pēteri Gresti, Muhāmedu Fāmī un Baheru Muhāmedu un ļaujiet žurnālistiem, kas strādā Jūsu zemē, darīt savu darbu.

Vārda brīvība ir pamats katrai demokrātiskai tiesiskai valstij. Kad tiesas aptur brīvo vārdu tad kaut kas nav kārtībā ar vai nu tiesām vai valsts likumiem, kas vada to darbību.

Tāpēc Ēģiptes vadība nevar atteikties no atbildības par tiesas spriedumiem. Spriedumi ir jau iespaidojuši Ēģiptes slavu pasaulē. Tas attiecināms arī uz Zviedriju, kurai gadu desmitiem bijušas stipras saites ar Ēģipti, populāru tūrisma objektu simtiem tūkstošiem zviedru.

Eva Hamilton, SVT (Zviedrijas televīzijas) direktore
Jan Helin, Aftonbladet (lielākās vakara avīzes) galvenais redaktorsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com